آموزش لایفری 7

موارد جدید در پورتال لایفری CE 7.1

پورتال لایفری CE 7.1 ویژگیهای جدیدی را برای طراحی صفحه کارآمد و زیبا به همراه یک نسخه به روزرسانی گسترده در فرم ها ارائه می دهد. تجربه کاربر همچنین در سراسر سیستم عامل ساده شده است تا به شما در صرفه جویی در وقت،هنگام مدیریت سایت ها کمک کند. ابزارهای جدیدی برای پشتیبانی از حفاظت از داده ها مطابق با الزامات اخیر GDPR وجود دارد. سرانجام ، چندین به روزرسانی مهم فن آوری وجود دارد که به شما در ایجاد مزیت های رقابتی جدید با ابزارهای توسعه مدرن برای موبایل و وب کمک می کند.

حضور دیجیتالی خود را با ویژگی های جدید تکامل دهید تا تجربیات خیره کننده و شخصی شده ای را برای هر مخاطب ایجاد کنید.

 پورتال لایفری CE 7.1 روشی قدرتمند و جدید برای طراحی وب سایت ها ارائه می دهد. از قطعات صفحه با دقت طراحی شده تا کنترل کامل بر منوهای صفحه ، پورتال لایفری توسعه دهندگان وب و طراحان را آزاد می کند تا دقیقاً همانطور که تصور می کنند ، تجربیات وب را انجام دهند. این یک پیشرفت سیستم مدیریت محتوا است که شما می توانید آن را متناسب با آنچه می بینید تصویب کنید. برای تمایز این دو ، به صفحات جدید محتوای صفحات گفته می شود ، در حالی که سیستم موجود از صفحات ویجت استفاده می کند.

محتوای صفحات
کاربران اکنون می توانند به راحتی محتوای بدون ساختار را مستقیماً در صفحات ایجاد و اضافه کنند. این برای صفحات سایت که نیازی به استفاده از محتوای وب ساختار یافته ندارند ،مفید است.

هنگام ایجاد یک صفحه جدید ، کاربران می توانند صفحات جدید محتوای یا صفحات ویجت را انتخاب کنند که از روش سنتی ایجاد صفحات از طریق افزودن و پیکربندی برنامه ها استفاده می کنند.

 

شکل 1: کاربران می توانند اکنون ایجاد صفحات محتوا را انتخاب کنند.

تکه های صفحات

تکه های صفحات راهی جدید برای ایجاد و اجرای طرح های صفحه محتوا هستند. توسعه دهندگان وب هم اکنون می توانند بخش های صفحه را به عنوان بخش ذخیره کنند و از آنها در یک سایت استفاده مجدد کنند. توسعه دهندگان هم اکنون می توانند یک کتابخانه از اجزای طراحی شده برای دیگران ایجاد کنند تا بتوانند صفحات را به سرعت و بدون نیاز به لمس کردن کد به سرعت ایجاد کنند. تکه ها در مجموعه ها سازماندهی می شوند و از ویژگیهای آشنایی مدیریت دارایی مانند پیش نویس ، پیش نمایش تصاویر کوچک ، جستجو و مجوزها استفاده می کنند.

 

شکل 2: کاربران غیر فنی می توانند ازتکه های صفحات به عنوان بلوک های ساختمانی برای صفحات استفاده کنند.

ویرایشگر بخش
توسعه دهندگان وب می توانند از ویرایشگر بخش در مرورگر استفاده کنند تا قطعات خود را ایجاد یا ویرایش کنند. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان می توانند با ابزار مورد نظر خود قطعاتی را ایجاد کرده و قطعات را به لایفری وارد کنند.

 

شکل 3: ویرایشگر بخش دارای نمای سه صفحه ای برای HTML ، CSS و JavaScript است که دارای یک صفحه پیش نمایش نتیجه نهایی است.

ویرایشگر صفحه
معرفی تکه های راه های جدیدی برای ایجاد صفحات و قالب ها از طریق یک ویرایشگر صفحه بصری باز می کند.

ویرایشگر صفحه جدید برای طراحی بصری طراح صفحات و ذخیره آنها در قالب های قابل استفاده مجدد است. کاربران می توانند از طریق مجموعه ها جستجو کنند و به راحتی قطعات موجود در صفحه را اضافه ، حذف و قرار دهند. سپس بازاریابان می توانند متن را با ویرایش درون خطی ، مبادله در تصاویر جدید و سایر عناصر تنظیم کنند. قطعات می توانند برنامه های خارج از جعبه لایفری به نمایش بگذارند ، و می توانید آنها را در ویرایشگر صفحه پیکربندی کنید.

 

شکل 4: صفحه ویرایشگر ساخت صفحات از قطعات را آسان می کند.صفحات نمایش
صفحات نمایش به منظور ایجاد آسان تر قالب های استاندارد برای محتوای وب که باید از نظر ظاهری و پایداری نظیر مطبوعاتی مطابقت داشته باشند ، بهبود یافته اند. برای پیاده سازی طرح ها و بخش های محتوای نقشه بدون لمس کردن کد ، از قطعات صفحه استفاده کنید. هنگامی که محتوای وب با الگوی صفحه نمایش منتشر می شود ، به طور خودکار صفحه شخصی خود را با URL منحصر به فرد به دست می آورد ، و محتوای پیش فرض موجود در قالب را با محتوای وب تازه اضافه شده جایگزین می کند.

منوها
منوها اکنون از پیمایش صفحه جدا شده اند. اکنون این آزادی را دارید که منوهای سفارشی را برای بخش هایی از سایت ایجاد کنید یا صفحات فرود بازاریابی را از منوها حذف کنید. به راحتی می توانید سلسله مراتب منو را مدیریت کرده و مجموعه های مختلف منو را با یک رابط کشیدن و رها کردن جدید ذخیره کنید.

 

شکل 5: منوها اکنون از پیمایش صفحه جدا شده و می توانند بطور مستقل ویرایش شوند.

فرم ها 
فرم ها دارای قابلیت های جدید و گسترده ای هستند ، از جمله مجموعه ای از قوانین شرطی که باعث می شوند اشکال پویا شوند: اگر اتفاقی در یک زمینه رخ دهد ، می توان عملی را در جای دیگر روی فرم انجام داد. این به شما امکان می دهد محاسبات ایجاد کنید ، سؤالات پیگیری را بر اساس پاسخ ها و موارد دیگر ارائه دهید. اکنون فرم ها بومی سازی شده اند: آنها را می توان به هر زبانی ترجمه کرد. زمینه ها و خصوصیات جدیدی وجود دارد ، قطعات فرم ، صرفه جویی در خودکار فرم ها و موارد دیگر باید جداگانه توصیف شوند.

 

شکل 6: فرم ها پیشرفت های بسیاری دارند.

تجربه ی کاربر
پورتال لایفری CE 7.1 چندین تصحیح تجربه کاربر را برای محتوای خارجی مانند وبلاگ ها ، و همچنین پشتیبانی از کانال omni برای نحوه نمایش و عرضه رسانه ها در دستگاه های مختلف ارائه می دهد. این پیشرفت های یکپارچه به شما کمک می کند تجربه بهتری را در خارج از کادر به کاربران خود تحویل دهید.

رسانه سازگار
رسانه سازگار تصاویر را به صورت پویا تنظیم می کند تا به بهترین نحو اندازه صفحه نمایش دستگاه مورد استفاده متناسب باشد. همچنین کنترل عمیق در بارگیری و نمایش تصاویر در اختیار شما قرار می دهد ، این به شما کمک می کند تا مسائل مربوط به عملکرد در دستگاه های مختلف و سرعت شبکه متفاوت بین کاربران و کشورها را مرتفع کنید. رسانه سازگار بیشتر کارها را به صورت خودکار در پس زمینه انجام می دهد ، اما توسعه دهندگان می توانند وضوح تصویر را ویرایش کرده و دستگاه هایی را که باعث ایجاد وضوح مختلف می شوند ، تعریف کنند. این سطح کنترل تجربیات مداوم را امکان پذیر می سازد که از چیدمان صفحه ضعیف و بار کم بار جلوگیری می کنند.

وبلاگ ها و صفحه های پیام
اصلاحات وبلاگ ، ارائه تجربیاتی متناسب با مخاطبان وبلاگ شما را آسانتر می کند. اینها شامل پشتیبانی از ایجاد URL های دوستانه ، نمایش زمان تخمین زده شده برای خواندن ، لغو اشتراک از اعلان های ایمیل ، طراحی کارت های جدید و پشتیبانی از فیلم های سرویس های خارجی است. پیام های انجمن اکنون از کشیدن و رها کردن برای آپلود فایل پیوست ، تغییر نام بخش ، دسته بندی و گروه بندی موضوعات ، مدیریت اطلاع رسانی و طراحی جدید برای نظرات پشتیبانی می کند.

 

شکل 7: طراحی کارت های جدید برای وبلاگ ها ، ورودی ها را در یک شبکه بصری نشان می دهد.

ارتقاء مدیریت
علاوه بر ویژگی های جدید ، پورتال لایفری CE 7.1 راحت تر اداره می شود. ابزارهای مدیریت کارآمد به معنای مدیریت زمان کمتر ، اما در عین حال کنترل دانه ای را نیز ارائه می دهند.

OAuth 2.0
OAuth 2.0 به یک استاندارد de-facto تبدیل شده است که به کاربران اجازه می دهد دسترسی به بخش هایی از حساب های خود را بدون دادن اعتبار احراز هویت مجاز کنند. با استفاده از پورتال لایفری CE 7.1 ، اکنون کاربران می توانند با ورود به سیستم [وارد سایت خود شوند] ، به برنامه های تلفن همراه و وب دسترسی ایمن و مبتنی بر نشانه به اطلاعات پروفایل کاربر دسترسی کامل داشته باشند و در هر زمان امکان لغو دارند.

حفاظت اطلاعات
پورتال لایفری CE 7.1 ابزارهای جدید محافظت از داده ها را برای کمک به شرکتها در مقابله با مقررات GDPR و حفظ کنترل نحوه مدیریت بستر های نرم افزاری داده های کاربران ارائه می دهد.

اکنون می توانید داده های شخصی کاربر را پاک کنید و در صورت درخواست داده های شخصی کاربر را در قالب قابل خواندن با ماشین صادر کنید. برای پاک کردن داده ها ، سرپرستان می توانند مطالبی را که به طور بالقوه حاوی اطلاعات شخصی است بررسی کنند و طبق نیاز در یک رابط ساده ویرایش یا حذف کنند. هر دو ابزار شامل API برای برنامه های شخص ثالث برای اجرای این ویژگی یا نادیده گرفتن رفتار پیش فرض برای برنامه های خارج از جعبه هستند.

جستجو کردن
پورتال لایفری CE 7.1 مدیریت جستجو را بهبود می بخشد و از Elasticsearch 6 به عنوان موتور جستجوی پیش فرض استفاده می کند و به کاربران گزینه های بیشتری برای پیاده سازی و مدیریت جستجوی شرکت برای سایت های خود می دهد.

کنترل پنل جدید مراقبت از کلیه کارهای مدیریتی را با کلیک یک دکمه آسانتر می کند. کاربران می توانند موتور جستجو را پیکربندی کنند ، نمایه های مجدد و موارد دیگر را شروع و نظارت کنند.

 

شکل 8: مدیریت جستجو اکنون از مدیریت سرور جدا شده است.

مدیریت صفحه
رابط کاربری جدید برای تجسم و مدیریت سلسله مراتب صفحه پیچیده ، مدیریت صفحه را آسانتر می کند. الگوهای صفحه و صفحات نمایش اکنون کاملاً یکپارچه شده اند و مدیریت صفحه را در یک مکان اصلی قرار می دهند.

 

شکل 9: رابط مدیریت صفحه جدید ، تمام عملکردهای صفحه را در یک مکان قرار می دهد.

مدیریت گردش کار
مدیریت گردش کار یک تعمیرات کامل UI را دریافت کرده است که کلیه پیکربندی ها در یک قسمت در کنترل پنل یکپارچه شده است. جریان های موجود اکنون می توانند کپی شوند ، تعاریف نسخه می شوند و می توانید پیش نویس ها را ذخیره کرده و نسخه های قبلی را بازیابی کنید.

پیشرفت های توسعه دهنده
پورتال لایفری CE 7.1 شامل مجموعه ای به روز شده از ابزارها برای تسهیل در پشتیبانی و توسعه پروژه های لایفری است.

هدف قرار دادن بستر های نرم افزاری لایفری
فضای کاری لایفری کمک می کند تا نسخه خاصی از پورتال لایفری هدف قرار دهید ، بنابراین وابستگی ها به درستی حل می شوند. این باعث می شود برنامه های شما آسان شود: بستر هدف خود را مشخص کنید ، و Workspace به نسخه جدید اشاره کند. تمام وابستگی های شما به جدیدترین موارد ارائه شده در نسخه هدفمند به روز می شوند.

حل ماژول ها قبل از استقرار
از فرایند دردناک استقرار ماژول ها فقط با حل کردن ماژول ها یا مشکلات اسرارآمیز با حل کردن ماژول ها قبل از استقرار خودداری کنید. این کار را می توان با فراخواندن کار جدید عیب یابی Gradle ارائه شده توسط فضای کاری لایفری انجام داد.

7.1 ابزار ارتقاء کد
ابزار ارتقاء کد در استودیوی توسعه دهنده لایفری به شما کمک می کند تا کد برنامه میراث خود را به پورتال لایفری ارتقا دهید:

کدی که تحت تأثیر تغییرات API است را شناسایی می کند
هر تغییر API مربوط به کد را توصیف می کند
نحوه تطبیق کد را پیشنهاد می کند
در برخی موارد گزینه هایی را برای تطبیق خودکار کد ارائه می دهد.
پشتیبانی IntelliJ
توسعه لایفری اکنون به طور رسمی در IntelliJ IDEA پشتیبانی می کند که جادوگران را ارائه می دهد

یک فضای کاری لایفری ایجاد کنید
ایجاد پروژه هایی که از الگوهای پروژه لایفری استفاده کنند
یک زمان اجرا سرورلایفری برای استقرار و اشکال زدایی پروژه ایجاد کنید
پشتیبانی Maven برای Blade CLI
با استفاده از Blade CLI پروژه های Maven و مکانهای کاری Maven Liferay ایجاد کنید.

توسعه برنامه ترکیبی موبایل
Liferay Screens 3.0 توسعه دهندگان نرم افزار را قادر می سازد تا از Apache Cordova یا Xamarin استفاده کنند تا برنامه های متقاطع را از یک پایگاه کد ایجاد شده برای وب بسازند و آن محتوا را برای استفاده در تلفن همراه در یک برنامه صفحه نمایش قرار دهند. سایت ها و برنامه های کاربردی طراحی شده برای PC را می توان در صفحه نمایش بدون کد اضافی ارائه داد. برنامه های به دست آمده اجازه می دهد تا قابلیت های موبایل و ناوبری بطور یکپارچه با محتوای HTML مخلوط شوند.

سازگاری چارچوب های مدرن JavaScript
پورتال لایفری بسته نرم افزاری npm خود را افزایش می دهد ، بنابراین توسعه دهندگان می توانند وابستگی بین برنامه ها را مدیریت کنند.پورتال لایفری CE 7.1 پشتیبانی از چارچوب های معروف JavaScript مانند Angular ، Vue.js ، React و مدرن گردش های JavaScript را فراهم می کند ، به طوری که ماژول های npm می توانند در داخل پورتال لایفری مستقر شوند.

بروزرسانی مدولار
برنامه های جدید جستجو مانند نتایج جستجو ، نوار جستجو و دسته بندی ها امکان انعطاف پذیری بیشتری در ساخت صفحه ایجاد می کنند. این برنامه ها از برنامه جستجوی قبلی تهیه شده اند ، اما به مؤلفه های مفیدتری تقسیم شده اند.

خدمات تابلوهای پیام نیز مدولار شده و از هسته استخراج شده است ، و این باعث می شود مدیریت و به روزرسانی تابلوهای پیام به طور مستقل آسانتر شود.

 

00
قبلی