آموزش لایفری 7

نمایش فایل‌ها

هنگامی‌که شما فایلی را به کتاب‌خانه‌ی اسناد اضافه نمودید، می‌توانید از چندین روش برای نمایش آن استفاده نمایید.

برای نمایش‌این اسناد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید:

•    نمایش آن‌ها در پرتلت مستندات و چند رسانه ای 

•    استفاده ازناشر منبع برای نمایش‌ آن‌ها

•    استفاده از گالری رسانه ها 

.    افزودن فایل‌ها به انواع دارایی‌ها مثل مقالات، بلاگ‌ها و ...

ویجت گالری رسانه ها ، به کاربران این امکان را می‌دهد که فایل‌های شخصیشان را دانلود کنند، دارای قابلیت نمایش فایل‌های چند رسانه ای به صورت اسلاید را دارد و پیش‌نمایشی از آن‌ها را نمایش می‌دهد. برای ایجاد یک صفحه‌ی چند رسانه ای باید یک گالری رسانه ها به آن اضافه نمایید.

ابتدا یک صفحه ایجاد کنید و با کلیک بر آیکون ( ) در قسمت بالا و سمت راست صفحه‌ی نمایش از مسیر زیر این پورتلت را به صفحه اضافه کنید

گالری رسانه ها → مدیریت محتوا → ویجت ها 

برای یادگیری بیشتر در زمینه‌ی ایجاد صفحات بخش ایجاد و مدیریت صفحات مراجعه نمایید.
با افزودن گالری رسانه ها به صفحه‌ به طور پیش‌فرض فایل‌های چند رسانه ای های  موجود در پوشه‌ی صفحه اصلی را نمایش‌ می‌دهد و با کلیک بر پوشه‌های موجود می‌توانید فایل‌های چند رسانه ای موجود در سایر پوشه‌ها را نیز مشاهده نمایید. برای تنظیم گالری رسانه ها برای نمایش فایل‌های یک پوشه‌ی خاص بر آیکون () که با قرارگرفتن نشان‌گر ماوس بر پرتلت نمایش داده خواهد شد، کلیک نمایید و سپس پیکر بندی را انتخاب کنید. در رابط کاربری تنظیمات گالری رسانه ها بخش تنظیمات اولیه را انتخاب کنید.

تنظیمات اولیه : در بخش تنظیمات اولیه درقسمت تنظیمات نمایش با فعال نمودن گزینه‌ی نمایش عملیات به ازای هر فایل و پوشه که در گالری رسانه ها نمایش داده می‌شود، یک آیکون ()  در کنار آن ظاهر خواهد شد، که با استفاده از این آیکون می‌توانید فایل را‌ دانلود، ویرایش، حذف و یا مجوز‌های مربوط به آن را ویرایش نمایید. با کلیک بر آیکون () برای پوشه‌ها نیز می‌توان فایل‌های موجود در آن‌ها را دانلود نمود، می‌توان مشخصات پوشه‌ را ویرایش نمود.

شما می‌توانید در بخش نمایش نوع رسانه، فایل‌های نمایش داده شده در گالری رسانه ها را فیلتر نمایید. به طور پیش‌فرض تمامی‌انواع در لیست فیلتر موجود می‌باشد.

شما می‌توانید یک قالب برای محتوای گالری رسانه ها  ایجاد نمایید و یا یکی از قالب‌های موجود مثل قالب Carousel را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای دسترسی به قالب Carousel نقش شما باید مجوز مشاهده را برای قالب داشته باشد. چون این قالب در Global scope تعریف شده است. مدیران Global scope باید به شما مجوز مشاهده برای این قالب را صادر نموده باشند.

در بخش نمایش پوشه ها می‌توانید یک پوشه ریشه انتخاب نمایید. پوشه ریشه، پوشه ای می‌باشد که بخش گالری رسانه ها به پوشه‌های سطح بالا تر از این پوشه دسترسی ندارد. به طور مثال فرض کنید پوشه‌ی My Documents را در پوشه‌ی پیش‌فرض صفحه اصلی در بخش مستندات و چند رسانه ای ایجاد نمایید. در بخش پوشه ریشه با کلیک بر دکمه‌ی انتخاب پوشه‌ی My Documents را انتخاب نمایید. در این صورت گالری رسانه ها تنها فایل‌ها و پوشه‌های موجود در پوشه‌ی My Documents را نمایش می‌دهد و فایل‌های موجود در پوشه‌ی  صفحه اصلی را نمایش نخواهد داد.

 

 

شکل ‏1-20-شما می‌توانید هر پوشه و زیر پوشه‌ای را به عنوان ریشه پوشه انتخاب کنید.

برقراری ارتباط : در این بخش می‌توان بین یک پرتلت و سایر پرتلت‌های موجود در صفحه ارتباط ایجاد نمود. لیستی از پارامتر‌ها در این بخش وجود دارند که سایر پرتلت می‌توانند از این مقادیر استفاده کنند و اقداماتی را بر اساس آن‌ها انجام دهند.  برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکر‌بندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.

به اشتراک گذاری : به شما اجازه می‌دهد تا پرتلت را به عنوان یک ویجت را بر روی هر وب سایتی تعبیه نمایید، به طور مثال فیس بوک، Netvibes و ... . برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکر‌بندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.

محدوده : در این بخش می‌توانید مشخص کنید که پرتلت فایل‌ها مربوط به کدام محدوده را نمایش دهد. می‌توانید محدوده  آن را سایت جاری، صفحه‌ی مشخص و ... قرار دهید.

پس از انجام تنظیمات برای ذخیره‌ی تنظیمات برذخیره کلیک نمایید.

در صورتی که بر یکی از تصاویر موجود در گالری رسانه ها  کلیک نمایید، یک نمایش‌گر اسلاید برای نمایش تصویر انتخاب شده ظاهر خواهد شد. در پایین تصویر در حال نمایش لیستی از تصاویر موجود است که به صورت خودکار به صورت اسلاید نمایش داده خواهد شد و یا شما می‌توانید تصاویر را برای نمایش انتخاب کنید، به این منظور روی یکی از تصاویر موجود در لیست کلیک نمایید. برای نمایش خودکار بر آیکون  () و برای توقف آن بر آیکون ()کلیک نمایید. برای بستن آن روی X کلیک نمایید.

شکل ‏1 21- در صورتی که بر یکی از تصاویر موجود در گالری رسانه ها  کلیک نمایید، یک نمایش‌گر اسلاید برای نمایش تصویر انتخاب شده ظاهر خواهد شد.

در این بخش امکانات پرتلت گالری رسانه ها را بررسی نمودیم. در بخش بعد پرتلت مستندات و چند رسانه ای  را معرفی خواهیم نمود.

00
قبلی