آموزش لایفری 7

استفاده از لایفری به عنوان یک پلتفرم توسعه

ساخت سایت در پلتفرم توسعه لایفری، می تواند شروع خوبی برای شما باشد. این پلتفرم هر آنچه که شما برای پشتیبانی برنامه های کاربردی خود احتیاج دارید، به شما ارائه می دهد، بنابراین شما بدون نگرانی در مورد ویژگی ها و خصوصیاتی که کاربران از سایت شما انتظار دارند، روی آنچه که در حال ساختن هستید تمرکز می کنید.
برای لحظه ای درخواست خود را تصور کنید. آیا کاربران نیازی به ثبت نام در سایت شما دارند؟ آیا ابزار دسته بندی و برچسب گذاری در اختیار کاربر است؟ آیا از ماژول ها بهره می برید؟ آیا برنامه ای برای میزبانی چندین مشتری مانند دسترسی وب و موبایل روی یک سرور دارید؟ آیا می توانید از یک چارچوب غنی JavaScript با بسیاری از مؤلفه های موجود در آن استفاده کنید؟ در مورد مجوزها چگونه است - آیا می خواهید اطلاعات را در اختیار برخی کاربران ـ نه برای همه ـ قرار دهید؟

تمام موارد بالا و خیلی چیزهای دیگر را در پرتال لایفری دریافت می کنید. پرتال لایفری یک پلتفرم بسیار قدرتمند است. اگر شما یک توسعه دهنده هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که اسناد توسعه ما را بررسی کنید.

یک پلتفرم یکپارچه بزرگ

اگر در حال ساختن یک سیستم سازمانی هستید ، در وهله اول پورتال ها به گونه ای طراحی شده اند که یک نقطه ورود واحد به برنامه ها و محتوای کاربران شما باشند. 
پرتال لایفری به خوبی در سیستم های سازمانی جای می گیرد زیرا که با دایرکتورهای کاربر مانند LDAP و Active directory، سیستم های ورود به سیستم منفرد مانند SAML و Open SSO و سیستم های مجوز مانند OAuth 2.0 یکپارچه می شود. این امر پرتال لایفری را یک پلتفرم عالی برای برنامه های موجود تبدیل می کند.
از آنجا که پرتال لایفری از استاندارد JSR برای پرتلت ها تبعیت می کند، برای یکپارچه سازی برنامه ها طراحی شده است. شما می توانید هر برنامه کاربردی که روی سیستم نصب شده را به هر صفحه اضافه نمایید. می توانید از API های ارائه شده توسط سایر سیستم ها برای یکپارچه سازی آنها در یک پنجره برنامه در لایفری استفاده کنید. و برنامه‌هایی که با چارچوب سازنده سرویس لایفری ایجاد می‌کنید، می‌تواند خدمات وب باشد که از ابتدا فعال شده‌است.
توسعه برنامه های کاربردی تنها یکی از بخش های پلتفرم است. بسیاری از کاربران پرتال لایفری را برای نحوه سفارشی سازی آن، ارزشمند می دانند. در مرحله بعد،  خواهید دید که چگونه می توانید پرتال لایفری را به گونه ای تنظیم کنید که دقیقا به روشی که برای سایت خود پیش بینی کرده اید، ظاهر شده و کار کند.

00
قبلی