آموزش لایفری 7

 تنظیمات بخش اشتراک

ناشر منبع از ایمیل و RSS  به عنوان دو نوع ابزار مشترک برای آگاهی از تغییرات ایجاد شده در دارایی‌ها پشتیبانی می‌کند. برای انجام تنظیمات این امکان در بخش تنظیمات ناشر منبع  از بخش تنظیمات اولیه ، بخش اشتراکات را انتخاب می‌کنیم. دو گزینه‌ی فعال کردن اشتراک RSS  و فعال کردن ایمیل وجود دارد.

گزینه‌ی فعال کردن اشتراک RSS یک RSS feed حاوی تمام لینک‌ دارایی‌های موجود در ناشر منبع می‌باشد. لینک مربوط به RSS feed در بالای پرتلت قرار می‌گیرد.

نکته :این امکان فقط در صورتی در دسترس می‌باشد که از حالت پویا برای انتخاب دارایی‌ها استفاده نماییم در صورت استفاده از حالت راهنما برای انتخاب دارایی‌های قابل نمایش تنها امکان اشتراک‌گذاری از طریق ایمیل در دسترس خواهد بود.

 

شکل ‏1-20-هنگامی که RSS برای یک ناشر منبع فعال باشد، یک لینک به RSS ایجاد می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از ابزارهای  RSS reader دلخواه از آن‌ها استفاده کنند.

 

شکل ‏1-21-شما می‌توانید از طریق رابط کاربری مربوط به این بخش تنظیمات بیشتری را روی RSS Feed  اعمال کنید.

فعال کردن اشتراک RSS : پس از فعال کردن گزینه‌ی فعال کردن اشتراک RSS بخش مربوط به تنظیمات آن ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید در بخش نام منبع RSS یک نام برای RSS Feed خود انتخاب کنید. در بخش حداکثر تعداد موارد برای نمایش می‌توانید حداکثرتعداد دارایی‌هایی که می‌‌خواهید در RSS Feed منتشر شود را مشخص نمایید، که به طور پیش فرض این مقدار 20 می باشد. در بخش نوع نمایش می‌توانید یکی از دو مقدار چکیده و عنوان را انتخاب کنید که نحوه‌ی نمایش دارایی‌ها در RSS Feed را مشخص می‌کند.در صورتی که مقدار عنوان را انتخاب کنید تنها عنوان دارایی با یک سری اطلاعات دیگر از جمله نام نویسنده و ... نمایش داده می‌شود. در صورتی که چکیده را انتخاب کنید، علاوه بر اطلاعات قبلی خلاصه‌ای از دارایی‌ها نیز نمایش داده خواهد شد. در بخش فرمت می‌توان زبان ایجاد RSS Feed را مشخص نمایید.
 

در صورت فعال‌ بودن گزینه‌ی فعال کردن ایمیل یک لینک Subscribe در بالای ناشر منبع ایجاد می‌شود که کاربران می‌توانند با کلیک بر آن از تغییرات جدیدی که در دارایی‌ها رخ می‌دهد از طریق ایمیلی که برایشان ارسال می‌شود، آگاه شوند. پرتال لایفری به صورت دوره‌ای تغییرات را بررسی کرده و در صورت ایجاد تغییر جدید در دارایی‌ها برای کاربران مشترک ایمیل ارسال می‌کند. به طور پیش‌فرض لایفری هر 12 ساعت یکبار تغییرات را بررسی می‌کند.

فعال کردن ایمیل :پس از فعال کردن گزینه‌ی فعال کردن ایمیل بخش مربوط به تنظیمات آن ظاهر خواهد شد.در بخش نام می‌توانید نام فرستنده و در بخش آدرس، آدرس پست الکترونیک فرستنده را قرار دهید. در بخش موضوع می‌توانید برای ایمیل ارسالی یک عنوان یا موضوع مشخص کنید. برای نوشتن متن پیام شما می‌توانید از متغیر‌های موجود در بخش تعریف عبارت ها استفاده نمایید. متغیر‌های موجود در این بخش به شرح زیر می‌باشند:
[$ASSET_ENTRIES$]
لیستی از دارایی‌ها می‌باشد.
 [$COMPANY_ID$]
شناسه‌ی شرکت مرتبط با دارایی‌ها می‌باشد.
[$COMPANY_MX$]
شرکت MX مرتبط با دارایی‌ها می‌باشد.
 [$COMPANY_NAME$]
نام شرکت مرتبط با دارایی‌ها می‌باشد.
[$FROM_ADDRESS$]
‌آدرس فرستنده‌ی پست الکترونیک می‌باشد.
 [$FROM_NAME$]
‌ نام فرستنده‌ی پست الکترونیک می‌باشد.
 [$PORTAL_URL$]
آدرس پرتال می‌باشد.
 [$PORTLET_NAME$]
‌ نام پرتلت می‌باشد.
 [$PORTLET_TITLE$]
‌ عنوان پرتلت می‌باشد.
 [$SITE_NAME$]
نام سایت مربوط به دارایی‌ها می‌باشد.
 [$TO_ADDRESS$]
آدرس پست الکترونیک دریافت کننده می‌باشد.
[$TO_NAME$]
نام پست الکترونیک دریافت کننده  می‌باشد.
برای استفاده از راهنمایی بیشتر می‌توانید از Help در قسمت بالا و سمت راست ویرایشگر استفاده نمایید.

 در رابط کاربری تنظیمات پورتلت ناشر منبع به جز تنظیمات اولیه دو تب دیگر برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری وجود دارد .
برقراری ارتباط : در این بخش می توان بین یک پرتلت و سایر پرتلت‌های موجود در صفحه ارتباط ایجاد نمود. لیستی از پارامتر‌ها در این بخش وجود دارند که سایر پرتلت می توانند از این مقادیر استفاده کنند و اقداماتی را بر اساس آن‌ها انجام دهند.  برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکربندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.


به اشتراک گذاری : به شما اجازه می دهد تا پرتلت را به عنوان یک ویجت را بر روی هر وب سایتی تعبیه نمایید، به طور مثال فیس بوک، Netvibes و... . برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکر‌بندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.

 

00
قبلی