آموزش لایفری 7

 تنظیمات مربوط به RSS FEED

برای انجام تنظیمات مربوط به RSS FEED سایت از طریق بخش پنل مدیریت سایت به محتوا مراجعه کنید و وارد بخش محتوای سایت شوید. مدیران سایت می‌توانند ساختارها  و قالب‌ها  و مقالات محتوای وب موجود در سایتشان را در این بخش مدیریت کنند. علاوه براین می‌توانند تنظیمات مربوط به RSS FEED سایتشان را در این بخش انجام دهند. برای ایجاد تنظیمات مربوط به RSS FEED بر آیکون (  ) در بالا و گوشه‌ی سمت راست صفحه کلیک نمایید و گزینه‌ی  Feedsانتخاب نمایید.

 

شکل ‏1 1-برای ایجاد تنظیمات مربوط به RSS FEED بر آیکون  در بالا و گوشه‌ی سمت راست صفحه کلیک نمایید و گزینه‌ی   Feedsرا انتخاب نمایید.

در رابط کاربری ظاهر شده شما می‌توانید RSS FEED ایجاد کنید و یا آن‌ را ویرایش و حذف نمایید. برای ایجاد یک RSS FEED جدید روی دکمه افزودن (  )  کلیک کنید. در رابط کاربری مربوط به ایجاد RSS FEED شما باید یک نام در فیلد Name، یک  صفحه‌ی هدف  در بخش Target Page Friendly URL و یک ساختار محتوای وب  را برای RSS FEED انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک سری توضیحات را در بخش   Description وارد نمایید و یا تنظیمات دیگری را انجام داد.

صفحه‌ی هدف دو نقش دارد:
•    سایتی که  target page متعلق به آن باشد مشخص می‌کند که چه محتواهای وبی در RSS FEED قرار بگیرد. برای مثال، اگر صفحه‌ی هدف به سایت بازاریابی و فروش تعلق داشته باشد تنها محتوا‌ها و مقالاتی که در سایت بازاریابی و فروش می‌باشند در RSS FEED قرار خواهد گرفت.
•    target page صفحه‌ای خواهد بود که در آن مقالات محتوای وب  orphaned در آن نمایش داده‌ می‌شوند. مقالات محتوا‌های وب orphaned، مقالاتی هستند که در وبسایت شما منتشر شده اند ولی شما برای نمایش آنها هیچ پرتلت نمایش محتوا مشخص و تنظیم نکرده‌اید. در پرتال لایفری هم محتوا‌های وبی که برای نمایششان یک نمایش محتوا مشخص کرده‌اید و هم محتوا‌های وب   orphaned در RSS FEED نمایش داده‌ می‌شوند. باکلیک بر لینک محتوا‌های وبی که برای نمایششان یک  نمایش محتوا مشخص کرده‌اید، محتوا‌ی کامل در در صفحه‌ای که پرتلت نمایش محتوا برای نمایش آن محتوا تنظیم شده است، نمایش داده خواهدشد و در صورتی که برای آن محتوای وب صفحه‌ی نمایش مشخص نموده باشید، در پرتلت ناشر منبع پیش‌فرض نمایش داده خواهد شد. در صورت کلیک بر لینک یک محتوا‌ی وب orphaned، محتوای کامل آن در صفحه‌ی هدف نمایش داده خواهد شد.

 

شکل ‏1 2-برای ایجاد feed به یک نام و آدرس صفحه‌ی هدف و انتخاب یک ساختار نیاز دارید. شما می توانید تنظیمات دیگری همچون تنظیمات دسترسی‌ها و نحوه‌ی نمایش را نیز انجام دهید.

برای مشخص نمودن یک صفحه به عنوان صفحه‌ی هدف به friendly URL آن صفحه نیاز داریم. friendly URL همان آدرس صفحه  بدون نام‌هاست  می‌باشد. برای مثال friendly URL برای یک صفحه‌ی عمومی به نام welcome در سایت فروش و بازاریابی به صورت /web/marketing/welcome می‌باشد. شما می‌توانید یک شناسه‌ی پرتلت را در Target Portlet ID وارد کنید که مشخص کننده‌ی شناسه‌ی پرتلت نمایش محتوا می‌باشد که می‌خواهیم  محتوا‌های وب orphaned در آن نمایش داده شود. در صورت مقدار دادن به این فیلد، پرتلت باید وجود داشته باشد وگرنه محتوا‌ی وب نمایش داده نخواهد شد. شما می‌توانید تنظیمات مربوط به سطح دسترسی هر یک از افراد را از بخش Permissions مشخص نمایید. به صورت پیش‌فرض RSS FEED برای همه قابل مشاهده است، شما می‌توانید در این بخش مجوزها و سطوح دسترسی مربوط به آن را تغییر دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از کلیک برگزینه‌ی More Options  سطوح دسترسی برای ویرایش، حذف و تنظیم سطوح دسترسی را مشخص کنید. از قسمت  نمایش محتوا باید یک ساختار انتخاب کنید، با انتخاب ساختار، شما مقاله‌های موجود در RSS FEED را فیلتر خواهید کرد که این ویژگی بسیار مفید خواهد بود؛ زیرا تمامی محتوا‌های وب دارای ساختار می‌باشند. شما همچنین می‌توانید از این بخش  یک قالب  نیز انتخاب نمایید.


با استفاده از بخش Presentation Settings شما می‌توانید جزئیات ویژه بیشتری و اینکه مقاله‌ها در RSS FEED چگونه نمایش داده شوند‌ را به تنظیمات RSS FEED اضافه نمایید. در بخش Feed Item Content با قرار دادن مقدار  Web Content Descriptionتنها خلاصه‌ای از محتوا‌ی مقاله در feed نمایش داده خواهد شد، در صورتی که می‌خواهید محتوای کامل یک مقاله در feed نمایش داده شود، مقدار این فیلد را Use Default Template قرار دهید. شما می‌توانید با استفاده از فیلد Feed Type در این بخش زبانی که توسط آن feed ایجاد می‌شود را انتخاب کنید، می‌توانید مقادیر Atom 1.0, RSS 1.0, RSS 2.0 برای این فیلد انتخاب نمایید. به‌طور پیش فرض مقدار Atom 1.0 برای این فیلد انتخاب شده است. با استفاده از فیلدMaximum Items to Display می‌توانید حداکثر تعداد آیتم‌هایی که درRSS FEED نمایش داده می‌شود را مشخص کنید. شما می‌توانید از بخش Order By Column با قرار‌دادن مقدار Modified Date آیتم‌ها را در RSS FEED به ترتیب آخرین زمانی که منتشر شده اند و یا ویرایش شده‌اند نمایش دهید و در صورتی که مقدار Display Date را برای این فیلد قرار دهید آیتم‌های RSS FEED به ترتیب زمانی که آن‌ها برای نمایش در یک پرتلت نمایش محتوا تنظیم شده‌اند، نمایش داده‌خواهند شد. شما می‌توانید با قرار دادن مقدار Assending برای فیلد Order By Type، آیتم‌ها را به شکل صعودی مرتب کنید و با قرار دادن مقدار Dessending، آیتم‌ها را به شکل نزولی مرتب نمایید. پس از انجام تنظیمات مربوطه، بر دکمه‌ی Save کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شود.


پس از ذخیره در صورتی که به بخش Feeds مراجعه نمایید، می‌توانید RSS FEED ایجاد شده را مشاهده نمایید. شما می‌توانید با کلیک بر آیکون (  ) در کنار هر RSS FEED آن را حذف کنید، سطوح دسترسی آن را تغییر دهید و یا آن را ویرایش نمایید. رابط کاربری ویرایش با رابط کاربری ایجاد RSS FEED کاملا مشابه است، تنها تفاوت موجود، وجود یک فیلد URL در رابط کاربری ویرایش است. در صورتی که محتوای فیلد URL را کپی کنید و آن را در آدرس بار مرورگرتان وارد کنید و یا بر گزینه‌ی Preview در پایین این فیلد کلیک کنید، می‌توانید فایل RSS FEED را که به فرمت خروجی XML می‌باشد در مرورگر، مشاهده نمایید.


در صورتی که می‌خواهید امکان FEED را غیر فعال نمایید، می‌توانید در فایل portal-ext.properties دستور rss.feeds.enabled=false را قرار دهید و اگر می‌خواهید مجددا آن را فعال نمایید، دستور rss.feeds.enabled=true را جایگزین دستور قبلی نمایید. شما می‌توانید چندین  RSS FEEDبا تنظیمات متفاوت را ایجاد نمایید.
 

00
قبلی