آموزش لایفری 7

 پرتلت ناشر RSS

شما می‌توانید با استفاده از پرتلت ناشر RSS به هر تعداد RSS FEED را با تنظیمات متفاوت نمایش دهید. در صورتی که شما به یک RSS reader مبتنی بر وب نیاز دارید، تنها کافی است یک پرتلت ناشر RSS را به صفحه‌ی شخصی خودتان در سایت اضافه نمایید. در این صورت شما یک RSS reader برای خودتان دارید. پرتلت ناشر RSS را می‌توان هم به صفحات شخصی اضافه نمود و هم به صفحات عمومی که در این صورت به ترتیب هم کاربران عضو سایت می‌توانند آن را ببینند و هم کاربران مهمان آن را ببیند. تنها مدیر سایت می‌تواند RSS FEED را برای نمایش در پرتلت انتخاب کند و یا نحوه‌ی نمایش آن را سفارشی سازی کند.
 برای افزودن پرتلت ناشر RSS بر آیکون (  )  در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید و از بخش ویجت بخش خبرها را انتخاب نمایید و از آنجا یک پرتلت ناشر RSS را به صفحه اضافه نمایید.
 پس افزودن پرتلت ناشر RSS به صفحه با کلیک بر آیکون (  )و انتخاب پیکربندی وارد بخش تنظیمات این پرتلت شوید. در آن بخش شما می‌توانید مشخص کنید کدام یک از RSS FEED ها نمایش داده شوند و چگونه نمایش داده شوند. 

 

 

شکل ‏1-3-شما می‌توانید از طریق بخش تنظیمات مشخص کنید پرتلت کدام feed نمایش دهد و نحوه‌ی نمایش آن‌ها را سفارشی سازی کنید.

در بخش تنظیمات اولیه توسط فیلد ویرایش قالب شما می‌توانید یک قالب برای نحوه‌ی نمایش feed‌ها در ناشر RSS انتخاب و یا ایجاد نمایید. به صورت پیش‌فرض مقدار پیش فرض انتخاب شده است که برای هر آیتم‌‌ ابتدا عنوان آن نمایش داده‌ می‌شود و در صورت کلیک بر هر عنوان محتوا‌ی آن ظاهر خواهد شد. 
 در صورت انتخاب مقدار Navigation نحوه‌ی نمایش آیتم‌های feed و چندین feedموجود در ناشر RSS مطابق شکل زیر خواهد بود.

 

شکل ‏1-4- در صورت انتخاب مقدار Navigation نحوه‌ی نمایش آیتم‌های feed و چندین feedموجود در ناشر RSS مطابق شکل خواهد بود.

در صورت نیاز به ایجاد قالب دلخواه برای نمایش می‌توانید از Manage Display Templates for Liferay استفاده نمایید.
در صورت فعال نمودن گزینه‌ی نمایش عنوان خبر، عنوان feed در ناشر RSS نمایش داده خواهد شد و در صورت غیر فعال نمودن آن نمایش داده نخواهد شد به طور مثال اگر در هنگام ایجاد یک feed نام آن را my feed  قرار دهید، در صورت فعال بودن این گزینه‌، این نام نمایش داده خواهد شد. درصورتی که از بخش Feeds در قسمت عنوان یک عنوان برای feed اضافه شده انتخاب نمایید، آن عنوان نمایش داده خواهد شد.
در صورت فعال نمودن گزینه‌ی نمایش تاریخ انتشار خبر، زمان انتشار feed در ناشر RSS نمایش داده خواهد شد.
در صورت فعال بودن گزینه‌ نمایش توضیحات خبرخوان، توضیحات وارد شده توسط شما در هنگام ایجاد  feed در بخش توضیحات، در ناشر RSS نمایش داده خواهد شد.
در صورت فعال بودن گزینه‌ی نمایش تصویر خبرخوان، تصویر انتخابی شما در بخش feed در ناشر RSS نمایش داده خواهد شد.
در صورت فعال بودن گزینه‌ی نمایش نویسنده منبع خبری، نام نویسنده‌ی هر آیتم در هر  feed در ناشر RSS نمایش داده خواهد شد.
شما همچنین می‌توانید تعداد آیتم‌های نمایش داده شده در هر feed را از طریق بخش تعداد پست های هر خبر خوان مشخص کنید.  شما همچنین می‌توانید از طریق بخش تعداد پست های مبسوط هر خبرخوان  مشخص نمایید که چه تعداد از آیتم‌های هر feed  به شکل بسیط  تری نسبت به نحوه‌ی نمایش معمولی، نمایش داده شوند. به طور پیش‌فرض در هر feed، 4 آیتم نمایش داده می‌شود و 8 آیتم از feed به صورت بسیط می‌باشد. در قسمت تراز بندی تصویری خبرخوان می‌تواند نحوه‌ی چینش تصویر مربوط به feed را مشخص نمایید. که به صورت پیش فرض این فیلد مقدار راست‌چین  دارد و می‌تواند مقادیر راست‌چین و چپ‌چین  بگیرد.
در بخش Feeds شما می‌توانید توسط فیلد URL، با وارد نمودن URL موجود در فیلد URL که در بخش Feeds  در قسمت محتوای سایت در رابط کاربری مربوط به ویرایش feed وجود دارد، یک feed را برای نمایش در ناشر RSS اضافه نمایید. در بخش عنوان شما می‌توانید یک عنوان برای feed اضافه شده، وارد نمایید. شما می‌توانید چندین feed به ناشر RSS اضافه کنید و برای این کار می‌توانید از دکمه‌ی(  ) و برای حذف یک feed می‌توانید از دکمه‌ی (  ) استفاده کنید.
پس از انجام تنظیمات، برای ذخیره‌ی تنظیمات بر دکمه‌ ذخیره کلیک نمایید. شما می‌توانید بر کلیک بر آیکون (   ) و انتخاب گزینه‌ی Refresh پرتلت ناشر RSS را مجددا بارگزاری کنید تا محتوای آن مجددا بارگزاری شود و تغییرات جدید بر آن اعمال شود. 
در این بخش نحوه‌ی استفاده از پرتلت ناشر RSS و ایجاد RSS FEED در لایفری را مطرح نمودیم.

00
قبلی