آموزش لایفری 7

 پورتلت ها 

 پرتلت XSL Content
شما می‌توانید با استفاده از پرتلت XSL Content  محتوای یک فایل XML را با به کاربردن یک فایل XSL برای مشخص نمودن سبک نمایش، منتشر سازید، که آن را به HTML تبدیل خواهد کرد. شما می‌توانید هم برای فایل XML و هم برای فایل XSL از URL هایی که به آن‌ها ارجاع داده شده است، استفاده نمایید. شما می‌توانید در صورت نیاز فایل‌ها را در کتاب‌خانه‌ی اسناد آپلود نمایید.
برای استفاده از این پرتلت ابتدا از طریق آیکون (  ) در قسمت بالا و سمت راست صفحه‌ی نمایش پرتلت XSL Content را به صفحه اضافه نمایید. فایل XML و XSL مربوط به آن را ایجاد نمایید و آن‌ها را در بخش Documents and Media آپلود نمایید. 


 

 

شکل ‏1-1-یک نمونه کد XML و کد XSL  مربوط به آن

در بخش Documents and Media بر روی فایل XML کلیک نمایید و در رابط کاربری مربوطه بر آیکون () کلیک نمایید و با کلیک بر URL می‌توانید URL مربوط به آن را از شروع بخش /documents کپی نمایید. به همین ترتیب URL فایل XSL را نیز کپی نمایید.

 

شکل ‏1- 2- در بخش Documents and Media بر روی فایل XML کلیک نمایید و در رابط کاربری مربوطه بر آیکون ( )  کلیک نمایید و با کلیک بر URL می‌توانید URL مربوط به آن را از شروع بخش /documents کپی نمایید.

  به صفحه‌ی حاوی پورتلت XSL Content مراجعه کنید و بر آیکون ( ) کلیک نمایید سپس گزینه‌ی  Configuration را انتخاب کنید و وارد بخش تنظیمات پورتلت شوید. در این بخش در قسمت Setup در فیلد XML URL مقدار URL را به صورت زیر وارد نمایید.
 " URL فایل XML  که از بخش Documents and Media کپی نموده اید+ @portlet_context_url@"
در فیلد XSL URL نیز مقدار URL  را به صورت زیر وارد نمایید.
" URL فایل XSL  که از بخش Documents and Media کپی نموده اید+ @portlet_context_url@"
پس از وارد نمودن اطلاعات فیلد‌ها برای ذخیره‌ی تنظیمات بر دکمه‌ی Save کلیک نمایید سپس شما می‌توانید محتوای XSL را مشاهده نمایید.

 

شکل ‏1-3- پس از وارد نمودن اطلاعات فیلد‌ها برای ذخیره‌ی تنظیمات بر دکمه‌ی Save کلیک نمایید سپش شما می‌توانید محتوای XSL را مشاهده نمایید.

در بخش تنظیمات پورتلت XSL Content بخش‌های دیگری نیز وجود دارد. در بخش Communication می‌توان بین یک پرتلت و سایر پرتلت‌های موجود در صفحه ارتباط ایجاد نمود. لیستی از پارامتر‌ها در این بخش وجود دارند که سایر پرتلت می توانند از این مقادیر استفاده کنند و اقداماتی را بر اساس آن‌ها انجام دهند.  برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکربندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.
بخش Sharing به شما اجازه می دهد تا پرتلت را به عنوان یک ویجت را بر روی هر وب سایتی تعبیه نمایید، به طور مثال فیس بوک، Netvibes و ... . برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکربندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.
با کلیک بر آیکون ( ) و انتخاب گزینه‌ی Remove می‌توانید پرتلت را از صفحه حذف نمایید و با انتخاب گزینه‌ی Permissions می‌توانید تنظیمات مربوط به مجوز‌ها و سطوح دسترسی مربوط به پرتلت را انجام دهید.

در این بخش نحوه‌ی استفاده و تنظیمات مربوط به پرتلت XSL Content را مطرح نمودیم. 

00
قبلی