آموزش لایفری 7

 پرتلت مستندات و چند رسانه ای 

پرتلت مستندات و چند رسانه ای را با کلیک بر آیکون   از قسمت ویجت و بخش مدیریت محتوا به یک صفحه اضافه نمایید.

پرتلت مستندات و چند رسانه ای  به طور پیش‌فرض فایل‌ها و اسناد و پوشه‌های موجود در پوشه‌ی صفحه اصلی را نمایش می‌دهد و شما می‌توانید مشخص نمایید که این پرتلت محتوای کدام پوشه‌ را نمایش دهد. با کلیک بر آیکون ( )  و انتخاب اجازه های دسترسی می‌توانید مجوز‌ها و سطوح دسترسی این پرتلت را تنظیم و ویرایش نمایید و با انتخاب حذف می‌توانید یک پرتلت را حذف کنید.

برای انجام تنظیمات مربوط به پرتلت مستندات و چند رسانه ای بر روی آیکون( ) کلیک نمایید و سپس گزینه‌ی پیکربندی را انتخاب نمایید.

تنظیمات اولیه : در بخش تنظیمات اولیه از قسمت تنظیمات نمایش با فعال نمودن گزینه‌ی نمایش عملیات به ازای هر فایل و پوشه که در مستندات و چند رسانه ای نمایش داده می‌شود، یک آیکون( )در کنار آن ظاهر خواهد شد، که با استفاده از این آیکون می‌توانید فایل را‌ دانلود، ویرایش، حذف و یا مجوز‌های مربوط به آن را ویرایش نمایید. با کلیک بر آیکون ( ) برای پوشه‌ها نیز می‌توان فایل‌های موجود در آن‌ها را دانلود نمود، می‌توان مشخصات پوشه‌ را ویرایش نمود و ... . با فعال نمودن نمایش لینک های ناوبری امکان صفحه‌بندی به پرتلت مستندات و چند رسانه ای  اضافه خواهد شد که شما می‌توانید در پرتلت مشخص کنید در هر صفحه چه تعداد آیتم نمایش داده شود. با فعال نمودن نمایش جستجو یک بخش جست و جو برای پرتلت ظاهر می‌شود تا کاربران بتوانند به سرعت فایل‌ها و پوشه‌های مورد نظر خود را بیابند، این قابلیت به صورت پیش فرض  فعال می‌باشد.

قابلیت نشان دادن دارایی های مرتبط به طور پیش‌فرض فعال می‌باشد، که در صورت فعال بودن این قابلیت کاربران می‌توانند لینک دارایی‌های مرتبط با اسناد را و مشاهده و به آن‌ها دسترسی داشته باشند. برای مشاهده‌ی دارایی‌های مرتبط با یک فایل بر نام فایل کلیک نمایید، تا ضمن مشاهده‌ی جزئیات بیشتر قادر به دسترسی به دارایی‌های مرتبط نیز باشید. برای یادگیری بیشتر در زمینه‌ی دارایی‌های مرتبط به بخش ایجاد دارایی‌های مرتبط مراجعه نمایید.

در بخش "حداکثر تعداد موارد برای نمایش در یک صفحه"شما می‌توانید مشخص کنید که حداکثر چه تعداد فایل و پوشه در  پرتلت نمایش داده شود.

به طور پیش فرض کاربران امکان انتخاب سه نوع سبک نمایش به صورت کارت، لیست و جدول را دارا می‌باشند، شما می‌توانید در بخش سبک نمایش مشخص نمایید که کاربران به کدام سه نوع دسترسی داشته باشند. موارد موجود در لیست فعلی برای کاربر قابل دسترسی می‌باشد و برای عدم دسترسی کاربر به یک سبک نمایش آن را به لیست موجود منتقل نمایید. شما می‌توانید برای این منظور از دکمه‌های   استفاده نمایید و برای ترتیب نمایش و نحوه‌ی قرارگیری این سبک‌ها در پرتلت از دکمه‌های    استفاده نمایید.

در بخش نمایش پوشه ها  می‌توانید یک پوشه ریشه انتخاب نمایید. پوشه ریشه، پوشه ای می‌باشد که بخش گالری رسانه ها  به پوشه‌های سطح بالا تر از این پوشه دسترسی ندارد. به طور مثال فرض کنید پوشه‌ی My Documents را در پوشه‌ی پیش‌فرض  صفحه اصلی در بخش مستندات و چند رسانه ای ایجاد نمایید. در بخش پوشه ریشه با کلیک بر دکمه‌ی انتخار پوشه‌ی My Documents را انتخاب نمایید. در این صورت مستندات و چند رسانه ای تنها فایل‌ها و پوشه‌های موجود در پوشه‌ی My Documents را نمایش می‌دهد و فایل‌های موجود در پوشه‌ی  صفحه اصلی را نمایش نخواهد داد.

در بخش "لیست پست‌ها برای نمایش نوع لیست "می‌توانید مشخص نمایید که چه مشخصاتی از فایل‌ها و اسناد در هنگامی‌که سبک نمایش به صورت لیست انتخاب شده باشد، قابل نمایش باشد. . موارد موجود در لیست فعلی برای کاربر قابل دسترسی می‌باشد و برای عدم دسترسی کاربر به یکی از مشخصات، آن را به لیست موجود منتقل نمایید. شما می‌توانید برای این منظور از دکمه‌های  استفاده نمایید و برای ترتیب نمایش و نحوه‌ی قرارگیری آن‌ها در پرتلت از دکمه‌های    استفاده نمایید.  به صورت پیش‌فرض ویژگی‌های نام،‌اندازه، وضعیت، تاریخ ایجاد، آخرین تاریخ تغییرات و آیکون قابل دسترسی می‌باشد و قابلیت دانلود غیر قایل دسترسی می‌باشد. توجه داشته باشید که تنها در صورتی آیکون قابل دسترسی خواهد بود که قابلیت نمایش عملیات فعال شده باشد.

 

شکل ‏1-22- در بخش "لیست پست‌ها برای نمایش نوع لیست" می‌توانید مشخص نمایید که چه مشخصاتی از فایل‌ها و اسناد در هنگامی‌که سبک نمایش به صورت لیست انتخاب شده باشد، قابل نمایش باشد.

 

در بخش رتبه بندی  با فعال نمودن" امکان امتیازده‌ی فراهم شود." و" فعال کردن رأی نظرات "می‌توانید قابلیت امتیازدهی به فایل‌ها و نظرات مربوط به آن‌ها را فعال نمایید.

 

برقراری ارتباط: در این بخش می‌توان بین یک پرتلت با سایر پرتلت‌های موجود در صفحه ارتباط ایجاد نمود. لیستی از پارامتر‌ها در این بخش وجود دارند که سایر پرتلت می‌توانند از این مقادیر استفاده کنند و اقداماتی را بر اساس آن‌ها انجام دهند.  برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکربندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.

به اشتراک گذاری : به شما اجازه می‌دهد تا پرتلت را به عنوان یک ویجت را بر روی هر وب سایتی تعبیه نمایید، به طور مثال فیس بوک، Netvibes و ... . برای یادگیری بیشتر در این زمینه به بخش پیکربندی کاربرد‌ها مراجعه نمایید.

محدوده : در این بخش می‌توانید مشخص کنید که پرتلت فایل‌های مربوط به کدام محدوده را نمایش دهد. می‌توانید محدوده آن را سایت جاری، صفحه‌ی مشخص و ... قرار دهید. 

 

00
قبلی