آموزش لایفری 7

مدیریت بخش محتوای سایت

کاربران معمولی می‌توانند بدون نیاز به دانش فنی یا برنامه نویسی و به سادگی با استفاده از رابط کاربری  مدیریت محتوای وبسایت پرتال لایفری و امکانات آن بر روی وبسایت خود مطالبی را ایجاد، ویرایش و منتشر کنند و یا برای ایجاد قالب‌های پیچیده‌تر‌ برای نمایش محتوا از مهارت‌های توسعه دهندگان و عناصر پویا استفاده نمایند. پس از نصب قالب بر روی پرتال کاربران غیر فنی ‌می‌توانند به سادگی محتوای سایت را مدیریت کنند، به همین دلیل لایفری برای توسعه‌ی سایت‌هایی که تنها چند صفحه دارند و برای سایت‌هایی که چندین گیگابایت محتوا دارند، مناسب ‌می‌باشد. باتوجه به اینکه هر وبسایتی دارای محتوا‌هایی ‌می‌باشد که باید مدیریت شوند، بنابراین تقریبا تمام کاربران لایفری از سیستم مدیریت محتوای وبسایت (WCM)  که موجب می‌شود به سادگی و به سرعت محتوای وبسایتشان را در یک مرورگر مدیریت کنند، استفاده خواهند کرد. علاوه بر قابلیت مدیریت محتوا‌ی‌ وب WCM))، لایفری امکان ایجاد و مدیریت هرچیزی را از مقالات ساده‌ی شامل عکس و متن تا یک وبسایت کاملا کاربردی را به کاربرانش می‌دهد. کاربران می‌توانند امکانات سبد خرید، نظرسنجی، آمار بازدیدکنندگان و فرم‌های وب و امکانات دیگر را به سادگی با این مجموعه به وبسایتشان اضافه کنند.

سیستم مدیریت محتوای وبسایت لایفری شامل لیستی از ابزار‌هاست تا موجب سهولت در استفاده از آن شود. بخشی از این امکانت به شرح زیر ‌می‌باشد:

ویرایشگرWYSIWYG :  یک ویرایشگر مبتنی بر HTML هست که امکان تغییر فونت، تغییر رنگ متن، افزودن تصویر و... به کاربران می‌دهد.

ویرایشگر ساختار : به سادگی می‌توان فیلد‌های مورد نیاز برای ایجاد محتوا را به آن اضافه کرد و آن‌ها را جا به جا کرد. این ویرایشگر شامل مجموعه‌ی کاملی از المان‌های فرم ‌می‌باشد که به راحتی می‌توان آن‌ها را با کشیدن و رها کردن به ساختار‌ها  اضافه کرد.

ویرایشگرقالب: شما می‌توانید برای مشخص نمودن چگونگی نمایش فیلد‌ها‌ی موجود در ساختار‌ها یک قالب را ایجاد یا انتخاب نمایید.

پرتلت نمایش محتوای وب : یک پرتلت برای نمایش مقالات بر روی صفحات وبسایت ‌می‌باشد

پرتلت ناشر منبع : یک پرتلت برای نمایش‌ تر‌کیبی از انواع دارایی‌ها ‌می‌باشد. برای یادگیری بیشتر در زمینه‌ی این پرتلت به بخش انتشار دارایی‌ها مراجعه نمایید.

زمانبند: امکان زمانبندی برای نمایش و یا حذف محتوا را به کاربران می‌دهد. جزئیات بیشتر مربوط به این بخش را در بخش زمان‌بندی محتو‌اهای وب مطالعه نمایید.

ادغام گردش کار: امکان فرایند تایید یا بازبینی محتوا را به کاربران میدهد.

Staging: برای جلوگیری از نمایش تغییرات روی سایت، ‌می‌توان از یک سرور جدا برای نمایش و یا نمایش به صورت محلی استفاده نمود. جزئیات بیشتر مربوط یه این بخش را در بخش Staging مطالعه نمایید.

WCM و خدمات در لایفری به صورت یکپارچه ‌می‌باشد که توسعه دهندگان حرفه ای می‌توانند از آنها برای پرس و جوی داده‌های ذخیره شده در جاهای دیگر در لایفری نیز استفاده کنند.

 

00
قبلی

Child Articles (3)

  •  انتشارمحتوای وب اصلی

    مدیریت محتوای وب در وب سایت‌های پورتال لایفری یک ابزار قدرتمند و قوی برای ایجاد و سازماندهی مطالب در وب سایت شما است. همانطور که خواهید دید، WCM لایفری یک امکان کامل برای مدیریت وب سایت ‌می‌باشد....

  • بو‌می‌سازی محتوای وب

    هنگا‌می‌که یک مقاله را ایجاد می‌کنید، می‌توانید یک زبان‌ را به عنوان زبان پیش‌فرض  مقاله انتخاب کنید.   شکل ‏1-30- هنگا‌می‌که یک مقاله را ایجاد می‌کنید، می‌توانید یک زبان‌ را به عنوان زبان پیش‌فرض ...

  •  نمایش محتوای وب

    برای نمایش یک مقاله در یک صفحه، ابتدا باید یک پرتلت نمایش محتوا را به صفحه اضافه کنید. برای افزودن پرتلت نمایش محتوا بر آیکون () در قسمت بالا و گوشه‌ی سمت چپ صفحه کلیک نمایید ودر بخش ویجت ها  از...