آموزش لایفری 7

لینک دادن به پرونده های گوگل

شما می‌توانید در بخش مستندات و چند رسانه ای فایل‌هایی را اضافه نمایید که محتوای آن‌ها به اسناد موجود در گوگل مثل اسناد ذخیره شده در Google Drive یا تصاویر موجود در گوگل لینک داده شود. برای اضافه نمودن یک سند Google Docs به مستندات و چند رسانه ای بر آیکون  کلیک نمایید و Google Docs را انتخاب کنید.

رابط کاربری بخش Google Docs مشابه رابط کاربری بخش مستندات پایه می‌باشد، با این تفاوت که با کلیک بر دکمه‌ی Select File رابط کاربری انتخاب فایل از گوگل ظاهر خواهد شد که شما می‌توانید اسناد موجود در Google Drive  و یا عکس‌های موجود را انتخاب نمایید. سند مورد نظر را انتخاب و بر Select کلیک کنید و سپس بر دکمه‌ی Publish کلیک نمایید.

 

شکل ‏1 18-شما می‌توانید فایل‌ها را از  بخش Google Drive و یا your photos انتخاب کنید.

فایل به بخش مستندات و چند رسانه ای اضافه خواهد شد، و شما با کلیک بر آن می‌توانید پیش‌نمایشی از آن را مشاهده نمایید. شما می‌توانید با کلیک بر آیکون ()  فایل را ویرایش، دانلود، به یک پوشه‌‌ی دیگر انتقال، حذف و تنظیمات مربوط به مجوز‌های مربوط به آن و ... را انجام دهید.

 

شکل ‏1 19-شما می‌توانید با کلیک بر نام فایل پیش‌نمایشی از آن را مشاهده کنید و اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید و یا بر آن نظر دهید و یا به نظرات پاسخ دهید و یا به آن رای دهید.

در این بخش نحوه‌ی افزودن فایل‌های ذخیره شده در Google Docs را مطرح نمودیم، در بخش بعد نحوه‌ی نمایش فایل‌ها در یک صفحه را بیان خواهیم نمود.

 

00
قبلی