آموزش لایفری 7

 بارگذاری/دریافت

شما می‌توانید داده‌های کاربر در محیط LDAP directory ها را دریافت  و یا بارگذاری کنید.

        •  فعالسازی بارگیری : این گزینه را در صورتی فعال کنید که بخواهید به لایفری امکان import کردن از LDAP directory ها را بدهید. اما اگر می‌خواهید لایفری تنها هنگامی‌ که کاربران لاگین می‌کنند اقدام به همگام‌سازی اطلاعات بین سرور لایفری و سرور LDAP نماید، این گزینه را غیر فعال کنید. همچنین اگر بر روی یک محیط توزیع شده کار می‌کنید(به این معنا که لایفری بر روی چندین سرور و کامپیوتر پشتیبانی می‌شود) این گزینه را غیرفعال کنید تا همگی این کامپیوترها، با هم نسبت به همگام سازی اطلاعات کاربری اقدام نکنند. 


         •  فعالسازی بارگیری در شروع: این گزینه را فعال کنید اگر میخواهید لایفری هنگامی‌که شروع به کار می‌کند نسبت به  import کردن اقدام کند.


         • فعالسازی بارگذاری : این باکس را فعال کنید در صورتی که بخواهید لایفری شما حساب‌های کاربری را از پایگاه داده به  LDAP ، export کند. لایفری از یک شنونده استفاده می‌کند تا هرگونه تغییری که بر روی آبجکت user (کاربر) در لایفری رخ می‌دهد را در LDAP بروز رسانی کند. توجه داشته باشید که در هر لاگین کردن، فیلدهایی همچون LastLoginDate آپدیت می‌شوند. زمانی‌که  export را فعال می‌کنید این موضوع به این منجر می‌شود که هر بار کاربر لاگین می‌کند داده‌هایی برای  export شدن وجود داشته باشند. لذا شما می‌توانید این مسئله را غیر فعال کنید، کافیست ویژگی زیر را به فایل portal-ext.properties اضافه کنید.


 users.update.last.login=false

 
•      استفاده از قوانین پسوورد LDAP : لایفری به طور پیش فرض از سیاست رمز عبور خود استفاده می‌کند. این کار از طریق صفحه سیاست رمز عبور در قسمت  منوی کنترل قابل انجام است. شما می‌توانید در صورتی که تمایل به استفاده از سیاست رمز عبور تعریف شده توسط  LDAP دارید، گزینه " استفاده از قوانین پسوورد LDAP "را فعال کنید. زمانی‌که این گزینه را فعال کنید پیغامی به شما نشان داده می‌شود مبنی بر آنکه شما از سیاست رمز عبور محلی خود استفاده نمیکنید. بنابراین شما باید از مکانیزم LDAP directory خود برای تنظیم نمودن سیاست رمز عبور استفاده کنید. لایفری این کار را از طریق تجزیه کردن پیام‌ها در LDAP controls انجام می‌دهد. به طور پیش  فرض، پیغام‌های LDAP controls که مورد جستجوی لایفری می‌باشند پیغام‌هایی هستند که توسط سرور Fedora Directory  برگردانده می‌شوند. اگر شما از سرور  LDAP ی دیگری استفاده می‌کنید نیاز به شخصی‌سازی پیغام‌ها در فایل portal-ext.properties  دارید، چرا که هنوز رابط گرافیکی برای این منظور طراحی نشده است. پس از انجام این تنظیمات در تب  LDAP لازم است تا دکمه  save را انتخاب کنید. در ادامه نحوه اضافه کردن یک سرور  LDAP گفته می‌شود.

00
قبلی