آموزش لایفری 7

اضافه کردن محتوای وب سایت

کاربران معمولی می‌توانند بدون نیاز به دانش فنی یا برنامه نویسی و به سادگی با استفاده از رابط کاربری  مدیریت محتوای وبسایت پرتال لایفری و امکانات آن بر روی وبسایت خود مطالبی را ایجاد، ویرایش و منتشر کنند و یا برای ایجاد قالب‌های پیچیده‌تر‌ برای نمایش محتوا از مهارت‌های توسعه دهندگان و عناصر پویا استفاده نمایند. پس از نصب قالب بر روی پرتال کاربران غیر فنی ‌می‌توانند به سادگی محتوای سایت را مدیریت کنند، به همین دلیل لایفری برای توسعه‌ی سایت‌هایی که تنها چند صفحه دارند و برای سایت‌هایی که چندین گیگابایت محتوا دارند، مناسب ‌می‌باشد. باتوجه به اینکه هر وبسایتی دارای محتوا‌هایی ‌می‌باشد که باید مدیریت شوند، بنابراین تقریبا تمام کاربران لایفری از سیستم مدیریت محتوای وبسایت (WCM)  که موجب می‌شود به سادگی و به سرعت محتوای وبسایتشان را در یک مرورگر مدیریت کنند، استفاده خواهند کرد. علاوه بر قابلیت مدیریت محتوا‌ی‌ وب WCM) )، لایفری امکان ایجاد و مدیریت هرچیزی را از مقالات ساده‌ی شامل عکس و متن تا یک وبسایت کاملا کاربردی را به کاربرانش می‌دهد. کاربران می‌توانند امکانات سبد خرید، نظرسنجی، آمار بازدیدکنندگان و فرم‌های وب و امکانات دیگر را به سادگی با این مجموعه به وبسایتشان اضافه کنند.
سیستم مدیریت محتوای وبسایت لایفری شامل لیستی از ابزار‌هاست تا موجب سهولت در استفاده از آن شود. بخشی از این امکانت به شرح زیر ‌می‌باشد :

ویرایشگر محتوای سایت: یک ویرایشگر مبتنی بر HTML هست که امکان تغییر فونت، تغییر رنگ متن، افزودن تصویر و... به کاربران می‌دهد.

ویرایشگر ساختار : به سادگی می‌توان فیلد‌های مورد نیاز برای ایجاد محتوا را به آن اضافه کرد و آن‌ها را جا به جا کرد. این ویرایشگر شامل مجموعه‌ی کاملی از المان‌های فرم ‌می‌باشد که به راحتی می‌توان آن‌ها را با کشیدن و رها کردن به ساختار‌ها اضافه کرد.

ویرایشگرقالب: شما می‌توانید برای مشخص نمودن چگونگی نمایش فیلد‌ها‌ی موجود در ساختار‌ها یک قالب را ایجاد یا انتخاب نمایید.

نمایشگر یک مطلب: یک پرتلت برای نمایش مقالات بر روی صفحات وبسایت ‌می‌باشد. 

نمایشگر دسته ای مطالب: یک پرتلت برای نمایش‌تر‌کیبی از انواع محتوا ‌می‌باشد. برای یادگیری بیشتر در زمینه‌ی این پرتلت به بخش انتشار محتوا مراجعه نمایید.

زمانبندی کردن: امکان زمانبندی برای نمایش و یا حذف محتوا را به کاربران می‌دهد. جزئیات بیشتر مربوط به این بخش را در بخش زمان‌بندی محتو‌اهای وب مطالعه نمایید.

گردش کار: امکان فرایند تایید یا بازبینی محتوا را به کاربران میدهد.

Staging : برای جلوگیری از نمایش تغییرات روی سایت، ‌می‌توان از یک سرور جدا برای نمایش و یا نمایش به صورت محلی استفاده نمود. جزئیات بیشتر مربوط یه این بخش را در بخش Staging مطالعه نمایید.

WCM و services در لایفری به صورت یکپارچه ‌می‌باشد که توسعه دهندگان حرفه ای می‌توانند از آنها برای پرس و جوی داده‌های ذخیره شده در جاهای دیگر در لایفری نیز استفاده کنند.

00
قبلی