آموزش لایفری 7

بهبود هوشمندی صفحه

برای بهبود هوشمندی صفحه گزینه های زیر در نظرگرفته شده است:


بهینه سازی عملیات موتورهای جستجو: 
از تب بهینه سازی عملیات موتورهای جستجو و سپس زیر قسمت بهینه سازی عملیات موتورهای جستجو می‌توان داده‌هایی که از سایت در اختیار indexer موتورهای جستجو برای خزش سایت قرار می‌گیرد را تعیین کرد. شما می‌توانید meta tag هایی که در همه سایت‌ها یافت می‌شوند را در این قسمت اضافه کنید. متاتگ یک جمله کدشده است که در زبان HTML وبرای بیان جنبه‌هایی از محتوای سایت استفاده می‌شود. چهار meta tag اصلی شامل توضیح، کلمات کلیدی ، ربات ها و عنوان می‌باشد. متاتگ  description (توضیح) برای ارائه یک توصیف مناسب از سایت به موتور‌های جستجوگر در قالب یک یا دوجمله کاربرد دارد؛ اینکه سایت شما درباره چه موضوعی است. متاتگ (عنوان) title برای عنوان دادن به صفحه و نمایش این عنوان در مرورگر کاربران استفاده می‌شود. متاتگ keywords(کلمات کلیدی)  برای لیست کردن بهترین کلمات و عبارات توصیف‌گر سایت استفاده می‌شود. متاتگ robots( ربات ها)  هم برای این استفاده می‌شود تا به موتور‌های جستجوگر بگوید که محتوای سایت را ایندکس نکند و لینک‌های سایت را نیز برای پیگیری کردن، اسکن نکند. به طور معمول عبارت زیر برای متاتگ robots نوشته می‌شود:

<META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX, NOFOLLOW">

 در ادامه همین قسمت شما می‌توانیدبرای موتور‌های جستجو اعلام کنید که سایت شما هر چند وقت یکبار آپدیت می‌شود. اگر شما بخواهید که این تنظیمات برای کل سایت اعمال شود کافیست این موارد را در نقشه سایت وارد کنید؛ یعنی با گزینه "شامل شدن" موافقت کنید. 

 

شکل ‏4-2- امکانات تب  بهینه سازی عملیات موتورهای جستجو در ویرایش صفحه که به منظوربهبود رتبه بندی سایت در موتور‌های جستجو استفاده می‌شود.

جاوااسکریپت: از تب پیشرفته  و زیر قسمت جاوا اسکریپت می‌توان کد‌های جاوا اسکریپتی را اضافه کرد تا در پس زمینه آن صفحه اجرا شود. البته همان‌طور که در تنظیمات page set نیز گفته شد، بهتر است کدهای جاوا بر روی تم پیاده‌سازی شود و سپس صفحه از آن تم استفاده کند.


در نهایت در تب  پیشرفته می‌توانید امکانات زیر را هم بیابید که به شرح زیرند:
 

تب پیشرفته نیز چندین ویژگی‌ اختیاری به ما می‌دهد. شما می‌توانید یک رشته پرس و جو(query string) را ست کنید که برای تامین پارامترهایی برای صفحه کاربرد دارد. این پارامترها پس از آن می‌تواند در web content template استفاده ‌شود که در بخش "ایجاد قالب" از داکیومنت " ایجاد محتوا به صورت پیشرفته با استفاده از قالب و ساختار" درباره آن توضیح داده می‌شود.


You can set a target for the page so that it either pops up in a particularly named window or appears in a frameset

00
قبلی