آموزش لایفری 7

Import و export داده‌های ویجتی

گاهی پیش می‌آید نیاز داشته باشید محتوای خاصی که در ویجت ایجاد شده است را import و یا export کنید. بسیاری از ویجت لایفری امکان import و یا  export داده‌هایشان را به ما می‌دهند. این ویجت مخصوصا شامل ویجت همکاری مثل بلاگ‌، ویکی و تالارگفتگو می‌شوند. برای دسترسی به گزینه  import و یا export می‌باید از گزینه () درقسمت بالا و سمت  چپ ویجت اضافه شده در صفحه استفاده کرده و سپس گزینه بارگذاری فایل آرشیو/تولید را بزنید. با export کردن داده‌های ویجت ، فایل .lar ای ایجاد می‌شود که می‌باید ذخیره و سپس آن را در ویجتی دیگر از همان نوع، import نمود. در هنگام import کردن، فایل .lar مناسب را انتخاب کنید به این معنا که بین  فایل.lar ای که از export کردن سایت و یا یک صفحه ایجاد شده است با فایل.lar ای که از export داده‌های ویجتی بدست‌ آمده است تفاوت قائل شوید.


برایexport/import داده‌های ویجتی، دو روش وجود دارد.

در روش اول،از پنل مدیریت سایت و انتخاب محتوا موردنظر،به صفحه آن محتوا هدایت شده و سپس از قسمت(   ) در قسمت بالا و سمت چپ صفحه اقدام به export/import کنید.

در روش دوم به ویجت خود در صفحه مراجعه کرده و از قسمت بالا و گوشه چپ ویجت، دکمه () را زده و سپس گزینه بارگذاری فایل آرشیو/تولید را از آن انتخاب کنید. هر دوی این روش‌ها کار مشابهی را برای ما انجام می‌دهند، اما باید توجه داشت در روش اول که از طریق محیط ادمینی اقدام می‌کنیم، چندین محتوا در این محیط وجود دارد، اما در روش دوم مستقیما به سراغ ویجت رفته‌ایم و این طور نیست. به عنوان مثال رفتن به سراغ محتوای سایت و یا مراجعه به صفحه نمایش محتوای وب برای عمل export/import ، اطلاعات یکسانی را برای ما export/import نمی‌کنند. بنابراین در انتخاب خود در این باره دقت کنید.

 

شکل ‏1 1- شما می‌توانید از طریق دکمه( ) به گزینه بارگذاری فایل آرشیو/تولید دسترسی بگیرید.

در ادامه، فرآیند export ویجت ها را توضیح می‌دهیم.

 

شکل ‏1 2- از قسمت محتوا می‌توان یکی از گزینه‌های همه ،محدوه زمانی،آخرین را انتخاب کرد تا داده‌های ویجتی موردنظر خود را برای export شدن انتخاب نمود.

 

زمانی‌که یکی از گزینه‌های قسمت  محتوا را انتخاب کردید، گزینه‌های دیگری هم در ادامه ظاهر می‌شود تا  metadata های لازم برای export شدن را نیز تعیین کنید. به عنوان مثال اگر شما یک صفحه ویکی داشته باشید ولی به مطالب رفرنس داده شده آن در export نیاز نداشته باشید باید چک باکس Entries را علامت‌دار و چک باکس محتوای مرجع را بی‌علامت قرار دهید.
در ادامه این فرم، از قسمت  اجازه های دسترسی انتخاب کنید آیا سطح دسترسی‌های تعریف شده در این ویجت به همراه محتوای تعیین شده در فایل .lar،  export شوند یا خیر. 
پس از انتخاب گزینه export به تب موجود و قبلی رجوع کنید تا فایل تازه export شده خود را ببینید. همچنین می‌توان به فایل‌های export شده قبلی در این تب دسترسی داشت.
 

شکل ‏1 3- در محیط هدف، زمانی‌که داده‌های ویجتی را import می‌کنید، می‌توانید با کشیدن و رهاکردن(drag and drop)  و یا از طریق گزینه انتخاب پوشه ، فایل.lar خود را برای  import معرفی کنید.  

 

پس از آن با انتخاب  continue وارد صفحه بعدی می‌شوید که ما را مجاز به انتخاب آپشن‌هایی می‌کند که فایل  export شده به ما پیشنهاد داده است.(مثلا تنظیمات اپلیکیشن). برخی از این آپشن‌ها در داکیومنت " export/import صفحات و محتوای آن‌ها" آمده است. اما دو مورد دیگر را در اینجا توضیح می‌دهیم.

  1.  Update Data: 
  •  Mirror:: تمام داده‌ها و محتوای import شده از فایل.lar ، به عنوان ورودی‌های جدید وارد می‌شوند و علاوه بر آن منبعی که از آن، محتوا  export شده نیز نگه داشته می‌شود. در ادامه  import های بعدی از همان منبع، ورودی‌ جدیدی ایجاد نمی‌کند بلکه آپدیت اطلاعات را انجام می‌دهد.
  •  Mirror with overwriting: رفتاری مشابه  Mirror را دارد، اما اگر عکسی یا داکیومنتی با نام یکسان یافت شد، این داده بازنویسی  می‌شود.
  •  Copy as New: تمام داده‌ها و محتوای import شده از فایل.lar ، به عنوان ورودی‌های جدید در مکان مجاز خود در هر لحظه از زمان که import صورت بگیرد، قرار می‌گیرد.

 

2. Authorship of the Content:

  •  Use the Original Author: در جاهایی که ممکن است، از نویسنده اصلی مطلب به عنوان نویسنده مطالب import شده استفاده شود.
  •  Use the Current User as Author: کاربر جاری را به عنوان نویسنده مطالب import شده معرفی می‌کند.
     

 


 

00
قبلی