آموزش لایفری 7

معرفی Import/Export

Import/export از صفحات و محتوا


ویژگی import/export در پورتال لایفری امکان بک‌آپ گرفتن و بازگرداندن  سایت و داده‌های ویجت را فراهم می‌کند. ویژگی export به کاربران امکان export کردن سایت و داده‌های ویجت به منظور استفاده در دیگر پورتال‌های لایفری و یا ذخیره سازی برای استفاده در زمان‌های دیگر را می‌دهد و این کار را با ایجاد فایلLAR انجام می‌دهد. از آن طرف ویژگی import امکان آپلود فایل LAR ای که از لایفری export شده است را به دست می‌دهد تا کاری که قبلا در جایی انجام داده‌ایم باز گردانی شود.


به عنوان مثال تصور کنید سایتی را مدیریت می‌کنید که هر سال برای جشن گرفتن روز شکرگذاری، به مدت یک ماه در ماه نوامبر، صفحه ای با تم مناسب شکرگذاری ایجاد می‌کند. به عبارتی پس از اتمام ماه نوامبر دیگر به این صفحه نیازی ندارید  و آن را حذف می‌کنید. در این مثال شما به جای آن‌که این صفحه را به شکل دستی هر ساله ایجاد کنید و پس از پایان ماه نوامبر آن را حذف کنید تا در سال بعد مجددا نسبت به ایجاد این صفحه اقدام کنید می‌توانید از ویژگی import/export استفاده کنید تا این فرآیند را ساده کنید. زمانیکه جشن شکرگذاری به پایان می‌رسد شما از این صفحه export گرفته تا فایل LAR آن ایجاد شود و آن را در جایی خارج از سایت خود ذخیره می‌کنید. سپس در سال بعد و در هنگامه شروع جشن شکرگذاری، آن صفحه را در سایت خود import می‌کنید و تغییرات کوچکی که لازم است را انجام داده و صفحه را انتشار می‌دهید.


از عمل import/export در دو جا بیشتر استفاده می‌شود:

  1. برای سایت‌ها
  2. برای ویجت ها

در ادامه بررسی می‌کنیم که محتوای سایت‌ها چگونه export و import می‌شوند. نحوه export و import داده‌های ویجت در داکیومنتی با همین مضمون آورده می‌شود.
 

00
قبلی

Child Articles (1)

  • بک‌آپ گرفتن و بازگرداندن صفحات و محتوای آن‌ها

    در پنل مدیریت سایت، از قسمت در حال انتشار می‌توان به ویژگی‌های ورود (import) و انتشار(export) برای صفحات دسترسی داشت. اگر بر روی انتشار کلیک کنید، اینترفیسی را مشاهده می‌کنید که به شما در انشار...