آموزش لایفری 7

گسترش و سفارشی سازی لایفری طبق نیازهای شما 

پرتال لایفری به طور خاص برای گسترش و اصلاح طراحی شده است، فراتر از آنچه که بیشتر پروژه های متن باز ارائه می دهند. با وجود اینکه کد منبع لایفری در دسترس است، توسعه دهندگان پرتال لایفری بسیاری نقاط توسعه ایجاد کرده اند، بنابراین لازم نیست شما منبع را برای ساخت پرتال لایفری مدنظر خود شخصی سازی کنید.

اولین (و ساده ترین) راه برای سفارشی سازی قسمت هایی از پرتال لایفری، استفاده از قالب های نمایش برنامه های کاربردی است. این مورد به شما امکان می دهد نحوه نمایش برنامه های داخلی را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر شما نمایش آیکون های مدیریت فایل کتابخانه اسناد و رسانه را در اندازه بزرگ دوست ندارید، می توانید یک قالب نمایش برنامه ایجاد کنید که اسناد را به گونه دیگری نشان دهد. اگر طرح برنامه وبلاگ را دوست ندارید، می توانید آن را تغییر دهید تا ظاهر دلخواه شما را داشته باشد.

مولفه های ویژه نرم افزاری به نام ماژول، به توسعه دهندگان این امکان را می دهند که رابط کاربری و رفتار لایفری را تغییر دهند بدون ایمگه بخواهند کد منبع پرتال لایفری را تغییر دهند. این مسئله بدان معناست که شما می توانید سایت خود را به ظاهر از صفر بسازید بدون نیاز به کدنویسی های اولیه و ابتدایی. اگر می خواهید در صفحه ثبت نام کاربر تغییری ایجاد کنید، پشتیبانی برای یک مکانیسم ورود به سیستم منفرد اختصاصی که خودتان نوشته اید اضافه کنید، به تالارهای گفتگو یا هر بخش دیگری، ویژگی های دلخواه خود را اضافه کنید، این یعنی شما قادر به هرگونه شخصی سازی هستید. پس اگر شما یک توسعه دهنده هستید، می دانید که سفارشی کردن چیزی که تقریباً کارهایی را که شما می خواهید انجام می دهد، بسیار ساده تر است از نوشتن آن ویژگی از ابتدا.

00
قبلی