آموزش لایفری 7

ایجاد صفحات

بعد از ساخت سایت، شما می توانید صفحات جدید بساخته و نگه دارید. شما از طریق مدیریت سایت، هر چیزی که نیاز دارید می توانید روی صفحات اعمال کنید.
1- اگر در حال حاضر در سایت مورد نظر برای ویرایش نیستید ، روی دکمه انتخاب سایت (Compass) کنار نام سایت فعلی خود در فهرست کلیک کنید و سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
2- مراجعه کنید به مدیریت سایت --> ساختن
3- روی صفحه های سایت کلیک کنید.

شکل 1- صفحه Sites Pages به شما امکان می دهد صفحات سایت خود را به طور کلی ویرایش کنید.
از اینجا ، صفحات و الگوهای صفحه ایجاد خواهید کرد.
توجه: صفحه ها همیشه جزئی از مجموعه صفحات هستند و مجموعه صفحات همیشه با سایت ها در ارتباط هستند. حتی صفحات شخصی کاربران بخشی از سایتهای شخصی آنها است. همه صفحات به یکی از دو نوع مجموعه صفحه تعلق دارند: صفحات عمومی و صفحات خصوصی. به طور پیش فرض ، هر کسی می تواند به صفحات عمومی دسترسی پیدا کند ، حتی بدون ورود(به عنوان مهمان).اما فقط کاربرانی که عضو سایت باشند می توانند به صفحات خصوصی دسترسی پیدا کنند. این بدان معنی است که صفحات خصوصی سایت یک سازمان فقط توسط اعضای همان سایت و اعضای همان سازمان قابل مشاهده است.
از بخش صفحات سایت، برخی تنظیمات قابل انجام هستند:
1- برای افزودن صفحه جدید ، روی دکمه + در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
2- روی آیکون تنظیمات مدیریت صفحه کلیک کنید.
3- با کلیک روی دکمه + در کنار صفحه موجود ، صفحات کودک ایجاد کنید.

شکل 2: شناخت گزینه ها در صفحات سایت.
زمانی که برای ساخت زیرصفحه، روی + کلیک کنید، انواع مختلفی از صفحه در اختیار شماست که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید:
صفحه ویجت: صفحه ای را با یک قالب خاص ایجاد می کنید که تعدادی ردیف و ستون را برای اضافه کردن ویجت به صفحه شما تعریف می کند.
صفحه محتوا: یک صفحه محتوا با ویرایش درون خطی بر پایه قطعات صفحه ایجاد می کند.
در پایین این دو گزینه، گزینه ها دیگری نیز وجود دارند:
صفحه کامل نرم افزار: صفحه ای ایجاد می کند که یک صفحه کامل نرم افزار را نشان می دهد.
تنظیم صفحه: یک ظرف برای زیرصفحه ها ایجاد می کند که در واقع خودش صفحه نیست.
لینک به صفحه: پیوند به یک صفحه در همان سایت. این اغلب برای ایجاد صفحه در قسمت های مختلف سلسله مراتب سایت ها استفاده می شود.
پنل: صفحه حاوی هر تعداد برنامه که توسط یک مدیر انتخاب شده است ، اما فقط یک بار در یک زمان نمایش داده می شود. کاربران پورتلت مورد نظر خود را از میان منو در سمت راست صفحه انتخاب می کنند و پورتلت انتخاب شده کل صفحه را در بر می گیرد.
درونی: محتوای وب سایت دیگری را در محیط لایفری شما نمایش می دهد.
آدرس وب سایت: یک پیوند به هر URL داخل یا خارج از محیط لایفری می تواند ایجاد کند.
سمت راست، در زیر مجموعه، می توانید انواع صفحه اصلی یا الگوهای صفحه را مشاهده کنید. الگوهای جهانی و الگوهای ساخته شده توسط شما در این بخش قابل مشاهده هستند.

شکل 3: هنگام افزودن صفحات باید نوع صفحه را انتخاب کنید.

شما می توانید برای اصلاح سایت خود، از فهرست گزینه ها، پیکربندی را انتخاب کنید. در صفحه جدید، گزینه های بیشتری برای ویرایش صفحه در اختیار شما قرار می گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله پیکربندی سایت ها را بخوانید.

00
قبلی