آموزش لایفری 7

ایجاد تیم سایت 

ایجاد تیم برای مدیریت بهتر عضویت سایت


اگر شما گروه موقتی از کاربران دارید که مجموعه وظایف یکسانی را در سایت انجام می‌دهند، می‌توانید آن‌ها را در قالب تیم های سایت مدیریت کنید. وابسته به آن‌که تیم های سایت چه وظیفه‌ای را انجام می‌دهند، ادمین‌های سایت می‌توانند سطح دسترسی‌های  مختلفی را به تیم های سایت بدهند. تیم سایت یک روش آسان برای تعریف سطح دسترسی در یک سایت می‌باشد. برخی وظایفی که به عهده تیم های سایت گذاشته می‌شوند عبارتند از:

  1. اداره کردن محتوای wiki سایت
  2. مدیریت کردن موضوعات تالار گفتگو 
  3. نوشتن بلاگ‌ها 
  4. ویرایش یک صفحه مشخص در سایت

به عنوان مثال، اگر سایت شما دارای تالارگفتگویی  باشد، ممکن است این نیاز را داشته باشید که که به زیر مجموعه‌ای از اعضای سایت اجازه مدیریت تالارگفتگویی را بدهید تا به این ترتیب موضوعات و دسته بندی های در آن را مدیریت کنند. مثلا مانع از انتشار پست‌های توهین‌آمیز درتالارگفتگو سایت شما شوند. برای این کار شما ابتدا تیم سایت با نامی دلخواه مثلا مدیریت تالار گفتگو می‌سازید و سپس  در ویجت تالارگفتگو مجوز لازم را به این تیم سایت می‌دهید و در ادامه افرادی را که مایل هستید عضو این تیم سایت می‌کنید. 


توجه داشته باشید که مجوز داده شده به تیم سایت تنها در آن سایت معتبر است و این سطح دسترسی داده شده به تیم سایت ربطی به سایت‌های دیگر نخواهد داشت. 
نکته: برای سطح دسترسی دادن به گروهی از کاربران به طوریکه این سطح دسترسی در چندین سایت و یا سازمان معتبر باشد، user group ای را بسازید و کاربران موردنظر خود را به آن اضافه کنید و سپس از قسمت نقش ها  به این user group سطح دسترسی‌های لازم را بدهید. انجام این کار در داکیومنت "user group" توضیح داده می‌شود.


برای ایجاد کردن یک تیم سایت ، به پنل مدیریت سایت رفته و از قسمت اعضا وارد صفحه تیم سایت شوید. در این صفحه بر روی دکمه(  ) کلیک کنید.

 

شکل ‏1-1- تیم سایت منجر به پرورش کار گروهی و همکاری می‌شود؛ چرا که به تمام اعضای تیم امکان دسترسی به منابع یکسان  برای انجام دادن نوع خاصی از وظایف داده می‌شود.

 

پس از آن‌که دکمه (  ) را زدید، در پنجره بازشده برای تیم سایت خود نام و توضیحاتی را وارد کنید و تغییرات خود را ذخیره کنید. بعد از آن نام این تیم سایت در لیست تیم های سایت شما آورده می‌شود. برای اضافه کردن اعضا به این تیم سایت ، بر روی نام این تیم سایت کلیک کنید و در صفحه بازشده بعدی گزینه افزودن کاربر جدید را بزنید.
برای مدیریت کردن سطح دسترسی‌های یک تیم سایت باید از طریق دکمه () گزینه اجازه های دسترسی را انتخاب کنید. سطح دسترسی‌هایی که در این صفحه مشخص می‌کنید به تمام اعضای تیم داده می‌شود. از طرفی تنها ادمین‌هایی که توانایی ویرایش و مدیریت تیم‌ها را دارند می‌توانند به تیم های سایت سطح دسترسی‌های مختلف بدهند.


همچنین به گونه ای دیگر نیز می‌توانید به تیم سایت خود سطح دسترسی بدهید. مثلا شما می‌خواهید تالار گفتگو موجود در سایت شما توسط این تیم سایت مدیریت شود. برای این‌کار از پنل مدیریت سایت، وارد قسمت محتوا شده و پس از آن تالار گفتگو را بزنید. در صفحه باز شده از گوشه سمت چپ صفحه دکمه () را زده و گزینه مجوزهای صفحه اصلی را انتخاب کنید و در صفحه‌ی  اجازه های دسترسی بازشده، سطح دسترسی‌های لازم را به نقش تیم سایت خود بدهید.

 

شکل ‏1-2- پس از آن‌که تیم سایت خود را تعریف کردید، می‌توانید این تیم سایت را برای مدیریت تالارگفتگوهای خود استفاده کنید.کافیست برای آن بر روی ویجت مورد نظر، سطح دسترسی‌های لازم را به آن تیم سایت بدهید.

00
قبلی