آموزش لایفری 7

 ایجاد مقادیر پیش‌فرض برای ساختار‌ها

این ویژگی به شما کمک می‌کند تا ساختاری داشته باشید که در آن یکی سری مقادیر پرکاربرد به صورت پیش‌فرض وجود دارد. به طور مثال فرض کنید شما یک ساختار برای محتوا‌های ورزشی وبسایتتان ایجاد کرده‌اید، شما می‌خواهید همه‌ی محتوا‌های ایجاد شده در این ساختار دارای دسته بندی خاصی و یا دارای یک برچسب خاص باشند، به این منظور به جای این که هربار برای ایجاد مقاله این مقادیر را وارد نمایید و یا اینکه در وارد نمودن آنها اشتباه کنید، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. هر مقاله‌ای که با این ساختار ایجاد شود دارای مقادیر پیش‌فرضی که شما تنظیم نموده‌اید می‌باشد. توجه داشته باشید که ایجاد مقدار پیش‌فرض برای یک ساختار به معنی ایجاد ساختار جدیدی نمی‌باشد بلکه برای یک ساختار موجود، مقادیر پیش فرض تعریف خواهد شد. برای دسترسی به این امکان در بخش مدیریت ساختار، بر آیکون () در کنار ساختار مورد نظر کلیک کنید و گزینه‌ی ویرایش مقادیر پیش فرض را انتخاب نمایید.

 

.شکل ‏1-38- برای دسترسی به این امکان در بخش مدیریت ساختار، بر آیکون ( ) در کنار ساختار مورد نظر کلیک کنید و گزینه‌ی ویرایش مقادیر پیش فرض را انتخاب نمایید.

با ورود به این بخش رابط کاربری مشابه رابط کاربری انتشار محتوا وب ظاهر خواهد شد که مقادیر پیش‌فرض مورد نیاز را در در فیلد‌های موجود وارد نمایید و سپس بر دکمه‌ی ذخیره کلیک کنید تا تغییرات ذخیره گردد. شما می‌توانید برای فیلد‌های ساختار، برای فیلد‌های قسمت  MetaData و Desplay Page Related Assets و ... مقادیر پیش‌فرض مشخص نمایید.  هنگامی که برای انشار محتوای جدید با ساختار مذکور اقدام کنیم در تمامی فیلد‌ها مقادیر پیش‌فرض موجود می‌باشد.

00
قبلی