آموزش لایفری 7

 ایجاد نسخه‌ی جدید از فایل‌ها

برای جلوگیری از اینکه کاربران دیگر به طور تصادفی در حالی که شما درحال تغییر یک فایل هستید آن را تغییر دهند، کتاب‌خانه‌ی اسناد به شما اجازه می‌دهد که یک فایل را بررسی( checkout) نمایید، تنها کاربری که سند را  بررسی نموده می‌توان آن را تایید(checkin) نماید و تغییرات را برروی سند اعمال نماید و در این صورت یک نسخه‌ی جدید از فایل ایجاد خواهد شد. شما می‌توانید فایل ایجاد شده توسط دیگر همکارانتان را ویرایش نمایید و یا یک فایل جدید ایجاد کنید. در صورتی که قصد دارید یک فایل را ویرایش نمایید ابتدا فایل را بررسی نمایید، با این کار فایل به یک فایل پیش‌نویش تبدیل خواهد شد و شما تنها فردی خواهید بود که می‌توانید آن فایل را ویرایش نمایید. سایر همکاران برای ویرایش فایل باید صبر کنند تا زمانی که شما فایل را تایید نمایید و یا وضعیت بررسی آن را لغو نمایید. در این وضعیت شما می‌توانید فایل را دانلود کنید و آن را در کامپیوتر خود ویرایش نمایید و مجددا آن را آپلود نمایید و یا آن را به یک پوشه‌ دیگر منتقل کنید و ... .

بدون استفاده از قابلیت همگام سازی لایفری و  WebDAV URL که بخش‌های بعدی مطرح خواهد شد، شما با استفاده از فرایند زیر می‌توانی یک سند را ویرایش نمایید

ابتدا در پرتلت مستندات و چند رسانه ای با استفاده از () فایل  بر روی بررسی سند کلیک نمایید و سپس آن را دانلود کنید. سپس فایل را بر روی  یک ویرایش‌گر دلخواه در سیستم خود ویرایش کنید و تغییرات فایل را ذخیره نمایید. بر روی آیکون  () فایل کلیک نمایید و ویرایش را انتخاب نمایید و در رابط کاربری مربوط به ویرایش سند، بر دکمه‌ی Choose Filel کلیک کنید و فایل ویرایش شده‌ را آپلود نمایید و سپس  با کلیک بر دکمه‌ی ذخیره و بررسی تغییرات فایل  ویرایش شده را ذخیره نمایید و فایل را تایید کنید، سپس رابط کاربری برای توضیح تغییراتی که اعمال نموده اید با عنوان" توصیف تغییرات شما "ظاهر خواهد شد که شما می‌توانید در بخش نسخه یادداشت  تغییراتی را که بر روی سند اعمال نموده‌اید را توضیح دهید و یک روش برای ایجاد شماره‌ی نسخه انتخاب کنید. شما می‌توانید یکی از دو گزینه‌ی نسخه اصلی  یا نسخه غیر اصلی را انتخاب نمایید، به طور مثال در صورتی که شماره ی نسخه موجود 1.0 باشد با انتخاب نسخه غیراصلی نسخه جدید با 1.1 شمارگذاری خواهد شد و با انتخاب نسخه اصلی با 2.0 شماره گذاری خواهد شد. سپس بر ذخیره کلیک نمایید و فایل به صورت تایید شده نمایش داده خواهد شد. در صورتی که شما قبل ازبررسی نمودن فایل با کلیک بر آیکون () و انتخاب ویرایش به رابط کاربری ویرایش سند مراجعه نمایید، گزینه‌ای با عنوان "سفارشی کردن شماره نسخه و افزایش توصیف تغییرات من" قابل انتخاب خواهد بود که خواهید توانست با فعال نمودن آن به گزینه‌های رابط کاربری "توصیف تغییرات شما" دسترسی داشته باشید.

در بخش Version History نسخه‌ها می‌توانید،  لیستی از نسخه‌های یک فایل را مشاهده نمایید، با کلیک بر آیکون ( ) در کنار هر آیتم می‌توانید عملیات زیر را انجام دهید.

  • دانلود : دانلود نسخه‌ی فایل به دستگاه شما
  • مشاهده : نمایش نسخه‌ی فایل
  • بازگرداندن: بررسی نمودن در ویرایش نسخه اصلی فایل مبتنی بر نسخه ی جاری
  • حذف نسخه: حذف نسخه از کتابخانه‌ی اسناد. تمام نسخه‌های دیگر دست نخورده باقی می‌ماند.

در این بخش چگونگی دانلود فایل و ویرایش آن‌ها به صورت محلی و سپس آپلود نسخه‌ی جدید و ایجاد نسخه‌های جدید از یک فایل را فرا گرفتید، در بخش بعد چگونگی دسترسی به فایل‌ها از طریق برنامه‌ی مدیریت فایل دسکتاپتان را فرا خواهید گرفت.

00
قبلی