آموزش لایفری 7

ایجاد یک مبحث جدید در انجمن

برای ارسال یک مبحث جدید در انجمن، از دو طریق می توان اقدام کرد.

1) از طریق مسیر ذیل، صفحه ی مدیریتی تالار گفتگو را باز کرده و بر روی آیکون() کلیک کرده و گزینه ی شاخه را انتخاب کنید.

2) در پورتلت تالارگفتگو بر روی گزینه ی موضوع جدید کلیک کنید.

پس از انجام یکی از دو روش بالا صفحه ای شامل یک فرم برای ایجاد یک مبحث مطابق ‏شکل22 باز می شود که در ادامه هریک از فیلدهای آن را توضیح خواهیم داد.

 

شکل22. فرم ایجاد مبحث جدید

عنوان: در این قسمت موضوع مبحث را وارد کنید. همانطور که در ‏شکل22 مشاهده میکنید این فیلد با نشان * مشخص شده است و یک فیلد الزامی می باشد.

متن: در این قسمت، میتوانید محتوای مبحث خود را وارد کنید همانطورکه در ‏شکل22 مشاهده میکنید ویرایشگری که برای قالب دهی در تالارگفتگو مورد استفاده قرار میگیرد با ویرایشگرهایی که در دیگر اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار میگیرند متفاوت است زیرا زبان نشانه گذاری که در تالارگفتگو مورد استفاده قرار میگیرد BBCode میباشد و این ویرایشگر همچنین اجازه ی واردکردن کد HTML را به کاربران نمیدهد.

در قسمت ویرایشگر، با واردکردن کاراکتر @ لیستی از نام کاربری کاربران در اختیارتان قرار میگیرد که میتوانید آنها را دنبال کنید.

ضمایم : در این قسمت با کلیک بر روی گزینه ی انتخاب پوشه  می توانید فایلی را ضمیمه ی مبحث جاری کنید.

 

شکل23. ضمایم

دسته بندی : در این قسمت میتوان به یک مبحث برچسب اضافه کرد. این برچسب ها باید متناسب با محتوای مبحث باشند چراکه در نتایج جستوجو موثرند و آن را بهبود میدهند و همچنین کاربران با استفاده از آنها راحتتر میتوانند به مبحث دسترسی پیدا کنند. برچسب ها را به دو طریق مطابق ‏شکل24 میتوان اضافه کرد.

 

شکل24. نحوه ی اضافه کردن برچسب

منابع مرتبط : اگر محتوای دیگری در پورتال لایفری وجود باشد که وابستگی موضوعی به این قسمت داشته باشد می توان در این قسمت به آن ارجاع داد. (‏شکل25)

 

 

شکل25. نحوه ی اضافه کردن دارایی های مرتبط

تنظیمات بیشتر : در این قسمت می توانید تنظیمات بیشتری را روی مبحث جاری انجام دهید. گزینه های آن در ادامه توضیح داده  شده است.

 

شکل26. تنظیمات بیشتر

علامت زدن به عنوان سوال: با فعالسازی این گزینه،هنگام ایجاد یک مبحث، به طور اتوماتیک هنگام نمایش آن آیکون ( ) در کنار عنوان مبحث، به معنای "انتظار برای پاسخ" نمایش داده میشود.

•  ناشناس: با فعالسازی این گزینه، هنگام نمایش مبحث جاری در انجمن، کاربر آن مشخص نخواهد شد و به صورت ناشناس در انجمن ارسال خواهد شد.

من را مشترک کن: با فعالسازی این گزینه، کاربر جاری به طور اتوماتیک در مبحث جاری، تصویب میشود.

اولویت: در این قسمت میتوانید اولویت مبحث جاری را از بین اولویت های تعریف شده مشخص کنید.

 

شکل27. نحوه ی تعیین اولویت برای یک مبحث

•  گزینه  نویسندگان سایر وبلاگها اجازه‌ی ایجاد لینک به وبلاگ شما توسط روش pingback را داشته باشند : با انتخاب این گزینه، Pingbackها فعال خواهندشد. Pingbackها درخواست های XML-RPC هستند. با فعال بودن آنها هنگامیکه در مبحث جاری به سایت دیگری لینک بدهیم به آن سایت یک اعلان به طور اتوماتیک فرستاده خواهدشد. و همچنین اگر سایتی به آن مبحث لینک دهد مبحث قادر به دریافت Pingbackها، خواهدبود.

اجازه ی دسترسی : در این قسمت میتوانید مجوزهای دسترسی به مبحث مربوطه را تنظیم کنید. در قسمت قابل مشاهده توسط، امکان نمایش مبحث برای یک نقش خاص را می توان مشخص کرد. و در قسمت امکانات بیشتر میتوان دسترسی های دیگر را برای دو نقش همه افراد و اعضای سایت مشخص نمود.

 

شکل28. اجازه های دسترسی

 به روزرسانی: با فعالسازی این گزینه برای یک نقش، کاربران آن نقش میتوانند مبحث جاری را ویرایش کنند.

تصویب : با فعالسازی این گزینه برای یک نقش، کاربران آن نقش می توانند در مبحث جاری تصویب کنند.

مجوزها : با فعالسازی این گزینه برای یک نقش، کاربران آن نقش میتوانند مجوزها را ببینند و آنها را تغییر دهند.

حذف : با فعالسازی این گزینه برای یک نقش، کاربران آن نقش میتوانند مبحث را حذف کند.

•  مشاهده : با فعالسازی این گزینه برای یک نقش، کاربران آن نقش می توانند مبحث را ببینند.

در نهایت پس از تکمیل فرم، با کلیک بر روی گزینه ی ذخیره و نمایش اطلاعات میتوانید مبحث را انتشار دهید و یا با کلیک بر روی گزینه ی ذخیره پیش نویس، آنرا به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

00
قبلی