آموزش لایفری 7

اتصال به نمونه‌ی لایفری

پس از نصب برنامه‌ی Sync، هنگامی‌که برنامه برای بار اول اجرا می‌شود، بر دکمه‌ی Get Started کلیک نمایید. در رابط کاربری ظاهر شده اطلاعات مربوط به ورود به نمونه ی لایفری (آدرس ایمیل و گذرواژه) و آدرس نمونه‌ی لایفریتان را وارد نمایید و سپس بر دکمه‌ی Sign In کلیک نمایید. پس از ورود به سیستم، شما یک رابط کاربری خواهید دید که در آن نام شما و یک آیکون چرخ دنده برای انجام تنظیمات نمایش داده شده است و گزینه‌ها‌ی  My Sites و  My Documents در دسترس می‌باشند. My Documents سایت‌ شخصیتان را نشان می‌دهد و My Sites سایت‌های موجود در نمونه ی لایفریتان را که شما می‌توانید با آن‌ها sync شوید را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید پنل موجود در این بخش را به صورت گسترده و فشرده مشاهده نمایید، برای تغییر وضعیت نمایش پنل می‌توانید بر نوار موقعیت (عنوان)  که در بالا قرار دارد کلیک نمایید. در تصویر زیر هر دو نمایش از پنل در این قسمت نمایش داده شده است.

 

شکل ‏6-1- گزینه‌ها‌ی  My Sites و  My Documents در این بخش دسترس می‌باشند.

 

شکل ‏6-2- شما می‌توانید پنل موجود در این بخش را به صورت گسترده و فشرده مشاهده نمایید

بر روی آیکون چرخ دهنده کلیک نمایید و به بخش تنظیمات وارد شوید. در این بخش اطلاعات حساب نمونه‌ی لایفری شما و یک گزینه‌ برای خروج از سیستم وجود دارد. در این بخش شما می‌توانید همچنین حالت Security Mode را فعال و یا غیر فعال نمایید. در صورت استفاده از Security Mode شما به یک گذرواژه برای دسترسی به برنامه‌ی Sync نیاز دارید. حالت Security Mode از فایل‌ها در زمانی که دستگاه شما دزدیده شود و یا گم‌شود با جلوگیری از دسترسی دیگران به فایل‌ها محافظت می‌کند. توجه داشته باشید که دانلود فایل‌ها در حالت Security Mode نسبت به حالت عادی ممکن است مدت زمان طولانی‌تری طول بکشد زیرا لایفری از SSL برای این امر استفاده می‌کند. از دیگر قسمت‌های این بخش version می‌باشد که نسخه‌ی برنامه‌را نشان می‌دهد و یک لینک با عنوان  Send Feedback که برای نمونه‌ی لایفری بازخورد می‌فرستد.

 

شکل ‏6-3-بخش Settings شامل یک قسمت برای اطلاعات حساب، خروج از سیستم، فعال و غیر فعال نمودن حالت Security Mode، نسخه‌ی برنامه و یک لینک برای برای ارسال بازخورد برای نمونه‌ی لایفری موجود می‌باشد.

در ادامه‌ی مدیریت فایل‌ها و پوشه‌ها را مطرح خواهیم نمود.

00
قبلی