آموزش لایفری 7

احراز هویت از طریق OpenID

OpenID یک استاندارد جدید از single sign-on است که توسط جمعی از ارائه‌کنندگان نرم افزار پیاده‌سازی شده است. این ایده از نحوه‌ی احراز هویت، به این ترتیب است که چند تولیدکننده نرم‌افزار، استاندارد گفته شده را پیاده‌سازی میکنند و سپس کاربران می‌توانند برای داشتن یک ID تقاضای ثبت نام خود را در وبسایت یکی از این تولیدکنندگان انجام دهند. این ID در تمام وبسایت‌هایی که OpenID را پشتیبانی میکنند قابلیت استفاده دارد. برخی از ارائه‌دهندگان نرم‌افزار که از OpenID پشتیبانی میکنندLiveJournal,AOL,LiveDoor  می‌باشند. شما می‌توانید لیست کامل‌تری از این شرکت‌ها را  در سایتOpenID site  مشاهده نمایید.

 
مهم‌ترین فایده OpenID برای یک کاربر آنست که با یک ثبتنام و ایجاد تنها یک حساب کاربری میتواند در چندین سایت، لاگین داشته باشد. کاربر می‌تواند در یکی از سایت‌های پشتیبان OpenID ثبتنام کند و سپس از آن اعتبار ایجاد شده برای احراز هویت در سایت هایی که  از OpenID بهره میبرند استفاده کند. بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها، تلاش می‌کنند تا چنین رویکردی را درپیش بگیرند؛ چرا که کاربران نهایی از ایجاد تعداد زیادی حساب‌ کاربری بیزارند.


پورتال لایفری می‌تواند به عنوان مشتری OpenID عمل کند و به کاربران‌ اجازه دهد تا به شکل خودکار، ثبت‌نام کرده و با حساب OpenID شان در لایفری، لاگین کنند. OpenID به طور پیش فرض در لایفری فعال است اما میتواند غیرفعال شود.
 

00
قبلی