آموزش لایفری 7

پورتلت اطلاعیه ها 

با استفاده از مسیر زیر می‌توانید یک پورتلت اطلاعیه ها را در سایت مورد نظر نمایش دهید.

 

افزودن → اطلاعیه ها → اخبار → ویجت ها → آیکون افزودن  ( )

همانطور که در ‏شکل 6 مشاهده می‌کنید در ابتدا هیچ اطلاعیه‌ای وجود ندارد.

 

شکل 6. صفحه پورتلت  اطلاعیه ها

 در قسمت محدوده‌ی نمایش لیستی از  محدودیت ها و سایت‌ها و نقش‌ها وجود دارد (مطابق ‏شکل 7) که برای ایجاد اطلاعیه  محدودیت  مورد نظر یا گروه خاصی که می‌خواهید اطلاعیه فقط به آن گروه فرستاده شود، مشخص کنید. در صورت انتخاب عمومی ، این اطلاعیه به کلیه‌ی کاربران فرستاده می‌شود و در صورت انتخاب گروه خاص، این اطلاعیه فقط به آن گروه فرستاده می‌شود. در واقع  محدودیت  مشخص کننده کاربران گیرنده اطلاعیه‌ها می‌باشد.

 

 

شکل 7.  تعیین scope مورد نظر

پس از انتخاب  محدودیت ، کلیه اطلاعیه‌های موجود در آن  محدودیت که قبلا ایجاد شده است، نمایش داده می‌شود که با کلیک بر بر روی آیکون ()  در کنار هر اطلاعیه ها می‌توانید هریک از اخطارهای موجود را ویرایش یا حذف کنید.

 

 

شکل 8. اضافه کردن اطلاعیه جدید

برای ایجاد یک اطلاعیه‌ی جدید بر روی گزینه اضافه کردن آگهی کلیک نمایید و صفحه‌ای مطابق ‏شکل 9 ظاهر می‌شود.

 

 

شکل 9. وارد کردن اطلاعات برای ایجاد اطلاعیه

همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید برای ایجاد یک اطلاعیه‌ی جدید باید فیلدهای مربوطه را پرکنید. در ادامه به توضیح هر یک از فیلدها می‌پردازیم.

 

نوع : در این قسمت عنوان اطلاعیه را وارد کنید. زمانی که پورتلت اطلاعیه ها این اطلاعیه را نمایش می‌دهد عنوان کامل اطلاعیه به صورت bold نشان داده می‌شود وهمچنین اگر در قسمت URL نشانی اینترنتی وارد کرده باشید، عنوان اطلاعیه به صورت لینک به سایت مشخص عمل می‌کند.

آدرس سایت در این قسمت نشانی اینترنتی سایت یا صفحه وب مرتبط با موضوع اطلاعیه درج می‌شود که وارد کردن آن به صورت اختیاری می‌باشد. لازم به ذکر است که نشانی اینترنتی می‌بایست معتبر باشد و با عبارات *http://* یا *https://* شروع شود و همچنین مرتبط با موضوع اطلاعیه باشد.

محتوا : متن اطلاعیه را در این قسمت وارد کنید و همچنین شما می‌توانید از ویرایشگر  CK برای نوشتن متن اطلاعیه استفاده کنید. با کلیک بر گزینه Source ویرایشگر می‌تواند بین دو حالت متن معمولی و HTML سوییچ کنید

 نوع : نوع اطلاعیه را در این قسمت مشخص کنید. همانطور که قبلا گفته شد سه نوع اطلاعیه عمومی، اخبار و تست وجود دارد که در هنگام ایجاد اطلاعیه نوع آن را باید مشخص کنید (مطابق ‏شکل 10) و به طور پیش‌فرض نوع اطلاعیه عمومی می‌باشد.

 

 

شکل 10. وارد کردن نوع اطلاعیه

همانطور که قبلا ذکر شد، هر کابر می‌تواند مکانیزم‌های مختلفی برای دریافت هر نوع اطلاعیه داشته باشد به عبارت دیگر کاربر تعیین می‌کند هر نوع اطالاعیه را چگونه دریافت کند. (برای مطالعه بیشتر به بخش ‏1 مراجعه شود.)

 اولویت : نشان‌دهنده میزان اهمیت اطلاعیه می‌باشد. همانطور که در ‏شکل 11 مشاهده می‌کنید دو نوع نرمال  و مهم  وجود دارد که نرمال برای اطلاعیه معمولی و مهم برای اطلاعیه مهم‌تر به کار می‌رود. به صورت پیش‌فرض نوع نرمال انتخاب شده است.

 

 

شکل 11. وارد کردن میزان اهمیت اطلاعیه

 تاریخ نمایش  : در این قسمت تاریخ و زمانی که می‌خواهید اطلاعیه به کاربران ارسال شود و اطلاعیه درپورتلت اطلاعیه ها ظاهر شود، را وارد کنید. به صورت پیش‌فرض گزینه "سریعا نمایش داده شود". فعال می‌باشد بدین معنی که بلافاصله بعد از زمانی که اطلاعیه ایجاد شد، اطلاعیه مورد نظر در پورتلت نمایش می‌دهد. زمانی که می‌خواهید تاریخ و زمان خاصی برای نمایش دادن وارد کنید ابتدا گزینه "سریعا نمایش داده شود. "را غیر فعال کنید و سپس تاریخ وزمان مورد نظر را مانند ‏شکل 12 وارد کنید.

 

 

شکل 12. تاریخ وزمان نمایش اطلاعیه

   تاریخ انقضا : تاریخ و زمانی که می‌خواهید اطلاعیه منقضی شود را در این قسمت وارد کنید. تاریخ و زمان مورد نظر برای انقضا را مانند ‏شکل 13 وارد کنید.

 

 

شکل 13. تاریخ و زمان اتمام اطلاعیه

پس از تکمیل فرم بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید. همانطور که در ‏شکل 14 مشاهده می‌کنید اطلاعیه مورد نظر در پورتلت اطلاعیه ها  آمده است.

 

 

شکل 14. پورتلت اطلاعیه ها پس از ایجاد اطلاعیه

00
قبلی