آموزش لایفری 7

پورتلت اعلان 

پورتلت اعلان  همانند پورتلت اطلاعیه ها عمل می‌کند با این تفاوت که پورتلت اعلان برای نمایش پیام‌هایی با اهمیت بیشتر یا پیام‌هایی که نیاز به اقدام عملی پس از دریافت توسط کاربران می‌باشد، به کار می‌رود. بنابراین اخطارها با اهمیت بیشتر در پورتلت اعلان و اطلاعیه‌ها که به مراتب دارای اهمیت کمتر می‌باشند در پورتلت اطلاعیه ها نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است که برای نشان دادن اهمیت بیشتر و جلب توجه کاربران همیشه از یک برچسب قرمز رنگ با پیام  مهم در کنار هریک از اخطارها استفاده می‌شود.

با استفاده از مسیر زیر می‌توانید یک پورتلت اعلان  را در سایت مورد نظر نمایش دهید.

 

 افزودن → اعلان → اخبار→ ویجت → آیکون افزودن (

 

همانطور که در ‏شکل 15 مشاهده می‌کنید در ابتدا هیچ اخطاری وجود ندارد.

 

 

شکل 15. صفحه پورتلت اعلان 

 

 در قسمت محدوده‌ی نمایش لیستی از محدودیت ها و سایت‌ها و نقش‌ها وجود دارد که برای ایجاد اخطارمحدودیت مورد نظر یا گروه خاصی که می‌خواهید اخطار فقط به آن گروه فرستاده شود، مشخص کنید. در صورت انتخاب عمومی، این اخطار به کلیه‌ی کاربران فرستاده می‌شود و در صورت انتخاب گروه خاص، این اخطار فقط به آن گروه فرستاده می‌شود. در واقع محدودیت مشخص کننده کاربران گیرنده اخطارها می‌باشد.

 

 

شکل 16.  تعیین محدودیت مورد نظر

پس از انتخاب محدودیت، کلیه اخطارهای موجود در آن محدودیت که قبلا ایجاد شده است، نمایش داده می‌شود که با کلیک بر روی آیکون ()  در کنار هر اعلان می‌توانید هریک از اخطارهای موجود را ویرایش یا حذف کنید.

 

 

شکل 17. اضافه کردن اخطار جدید

برای ایجاد یک اخطار جدید بر روی گزینه افزودن اعلان کلیک نمایید و صفحه‌ای مطابق ‏شکل 18 ظاهر می‌شود.

 

 

شکل 18. وارد کردن اطلاعات برای ایجاد اخطار

همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید برای ایجاد یک اخطار‌ جدید باید فیلدهای مربوطه را پرکنید. در ادامه به توضیح هر یک از فیلدها می‌پردازیم.

  عنوان: در این قسمت عنوان اخطار را وارد کنید. زمانی که پورتلت اعلان این اخطار را نمایش می‌دهد عنوان کامل اخطار به صورت bold نشان داده می‌شود وهمچنین اگر در قسمت URL نشانی اینترنتی وارد کرده باشید، عنوان اخطار به صورت لینک به سایت مشخص عمل می‌کند.

آدرس سایت : در این قسمت نشانی اینترنتی سایت یا صفحه وب مرتبط با موضوع اخطار درج می‌شود که وارد کردن آن به صورت اختیاری می‌باشد. لازم به ذکر است که نشانی اینترنتی می‌بایست معتبر باشد و با عبارات *http://* یا *https://* شروع شود و همچنین مرتبط با موضوع اخطار باشد.

  محتوا : متن اخطار را در این قسمت وارد کنید و همچنین شما می‌توانید از ویرایشگر  CK برای نوشتن متن اخطار استفاده کنید. با کلیک بر گزینه Source ویرایشگر می‌تواند بین دو حالت متن معمولی و HTML سوییچ کنید

  نوع : نوع اخطار را در این قسمت مشخص کنید. همانطور که قبلا گفته شد سه نوع اخطار اخبار ، عمومی و تست وجود دارد که در هنگام ایجاد اخطار نوع آن را باید مشخص کنید (مطابق ‏شکل 19) و به طور پیش‌فرض نوع اخطار عمومی می‌باشد.

 

 

شکل 19. وارد کردن نوع اخطار

همانطور که قبلا ذکر شد، هر کابر می‌تواند مکانیزم‌های مختلفی برای دریافت هر نوع اخطار داشته باشد به عبارت دیگر کاربر تعیین می‌کند هر نوع اعلان را چگونه دریافت کند. (برای مطالعه بیشتر به بخش ‏1 مراجعه شود.)

 

  اولویت : نشان‌دهنده میزان اهمیت اخطار می‌باشد. همانطور که در ‏شکل 20 مشاهده می‌کنید دو نوع نرمال و مهم  وجود دارد که نرمال برای اخطار معمولی و مهم  برای اخطار مهم‌تر به کار می‌رود. به صورت پیش‌فرض نوع نرمال انتخاب شده است.

 

 

شکل 20. وارد کردن میزان اهمیت اخطار

  تاریخ نمایش :  در این قسمت تاریخ و زمانی که می‌خواهید اخطار به کاربران ارسال شود و اخطار در پورتلت پورتلت اعلان ظاهر شود، را وارد کنید. به صورت پیش‌فرض گزینه"سریعا نمایش داده شود. " فعال می‌باشد بدین معنی که بلافاصله بعد از زمانی که اخطار ایجاد شد، اخطار مورد نظر در پورتلت نمایش می‌دهد. زمانی که می‌خواهید تاریخ و زمان خاصی برای نمایش دادن وارد کنید ابتدا گزینه "سریعا نمایش داده شود. "را غیر فعال کنید و سپس تاریخ وزمان مورد نظر را مانند ‏شکل 21 وارد کنید.

 

 

شکل 21. تاریخ وزمان نمایش اخطار

   تاریخ انقضا : تاریخ و زمانی که می‌خواهید اخطار منقضی شود را در این قسمت وارد کنید. تاریخ و زمان مور نظر برای انقضا را مانند ‏شکل 22 وارد کنید.

 

 

شکل 22. تاریخ و زمان اتمام اخطار

پس از تکمیل فرم بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید. همانطور که در ‏شکل 23 مشاهده می‌کنید اخطار مورد نظر در پورتلت اعلان  آمده است.

 

 

شکل 23. پورتلت اعلان پس از ایجاد اخطار

00
قبلی