آموزش لایفری 7

 ایجاد محتوا به صورت پیشرفته با استفاده از ساختار و قالب

اگر شما قبلا، تجربه‌ی مدیریت یک سایت را داشته باشید، حتما روند رشد سریع آن را احساس کرده‌اید. بخصوص اگر به کاربران زیادی اجازه‌ دهید، برای ایجاد تغییرات به سایت شما دسترسی داشته باشند. اگر شما محدودیتی در نحوه‌ی چیدمان محتوا قرار ندهید، کاربران می‌توانند به هر ترتیبی و به هر شکلی محتوایی را در وبسایت شما منتشر سازند. به طور مثال فرض کنید یک کاربر می‌تواند مقاله‌ی محتوای وبی را با اندازه‌ی متن خیلی بزرگ و فونتی نامناسب به طوری که کسی نتواند آن را بخواند در وبسایت شما منتشرکند. مقالات محتوا‌‌ی وب پس از گذشت زمان کهنه خواهند شد و نیز گاهی ممکن است شما نخواهید محتوایی را که در وبسایتتان منتشر کرده‌اید را فردی ببیند.

خوشبختانه، بخش مدیریت محتوای وب در پرتال لایفری امکاناتی دارد که تمامی این مشکلات را رفع کرده است. شما می‌توانید از قابلیت زمان‌بندی زمان مشخصی را برای انتشار و یا حذف خودکار یک مقاله‌ی محتوای وب انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید با تنظیم یک سیستم گردش کار در لایفری یک فرایند برای بازبینی و انتشار محتوا تعریف کنید که در این صورت تنها آنچه مقالات مورد تایید شما در وبسایتتان منتشر خواهد شد. همچنین برای ایجاد محدودیت در نحوه‌ی چیدمان محتویات سایت نیز می‌توانید از دو قابلیت ساختار و قالب  استفاده نمایید.
پرتال لایفری ابزاری‌های پیشرفته‌ی قویی دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید از یک صفحه‌ی ساده تا یک سایت پیشرفته با محتوای زیاد را مدیریت کنید.
در ابتدا امکان ایجاد و استفاده از ساختارها را بررسی خواهیم کرد.
 

00
قبلی

Child Articles (2)

  •  ساختارهای محتوا‌های وب

    ساختار‌ها زیرساخت محتوا‌ها هستند. آنها به شما کمک می‌کنند که مشخص کنید کاربران برای ایجاد محتوای جدید به چه فیلد‌هایی دسترسی دارند و باید از چه فیلد‌هایی به صورت الزامی استفاده نمایند. ساختار‌ها نه...

  •  طراحی و ایجاد محتوای وب با استفاده از قالب‌ها

    توسعه دهندگان قالب‌ها را ایجاد می‌کنند تا بتوانند محتوای المان‌های موجود در ساختارها را در یک نقطه‌ی دلخواه  و به سبکی دلخواه نمایش دهند. آن‌ها می‌توانند برای تغییر در سبک نمایش آن‌ها از کد‌هایCSS...