آموزش لایفری 7

اضافه­ کردن منابع تقویم

در این قسمت به بررسی منابع تقویم، چگونگی استفاده از آن ها و همچنین نحوه ی اضافه کردن آن ها می پردازیم. منابع تقویم به هرچیزی که برای یک رویداد مهم باشد گفته میشود. به طور مثال، یک دپارتمان ممکن است تعداد محدودی اتاق و پروژکتور برای ارائه داشته باشد. در این قسمت میتوانید اتاق ها و پروژکتورهای مختلفی را به عنوان منابع تقویم تعریف کرده و به یک رویداد اضافه کنید. این روش می تواند هنگام فرارسیدن زمان یک رویداد، به برنامه ریز آن کمک کند تا در مورد در دسترس بودن منابع، اطلاعاتی کسب کند.

برای دسترسی به منابع تقویم در پورتلت تقویم به تب منابع بروید. در ابتدای کار  مطابق ‏شکل 24 هیچ منبعی وجود ندارد.

 

شکل24. تب منابع

برای اضافه کردن یک منبع جدید بر روی گزینه افزودن منبع ( ) کلیک کنید. صفحه ای جدید مطابق ‏شکل25 برای واردکردن اطلاعات مربوط به آن منبع برای شما باز می شود.

 

 

شکل25. اضافه کردن منبع جدید

نام: نام منبع را در این قسمت واردکنید.

جزئیات : این قسمت شامل دو گزینه می باشد. گزینه ی  توضیح که در این قسمت میتوانید توضیحات مربوط به منبع را وارد کنید. گزینه ی فعال ، مشخص میکند منبع مربوطه فعال است یا خیر.

دسته بندی: در این قسمت می توانید به منبع، همانند آنچه در بخش ‏2، توضیح داده شد برچسب اضافه کنید.

مجوزها: در این قسمت می توانید مجوزهای دسترسی منبع را تعیین کنید. در قسمت " قابل مشاهده توسط "، به طور پیش فرض منبع برای اعضای سایت قابل دیدن است و می توان آن را به گزینه های دیگر همه افراد و مالک تغییر داد. در قسمت گزینه های بیشتر، می توانید سایر دسترسی ها را برای دو نقش Guest و Site Member تعیین کنید. گزینه های آن در ادامه توضیح داده شده است.

  • به روز رسانی: فعالسازی این گزینه برای یک نقش، به کاربران آن نقش امکان بروزرسانی یک منبع را میدهد.
  • مجوزها: اجازه ی دیدن و تغییر مجوزها، به نقش موردنظر داده شود.
  • حذف: فعالسازی این گزینه برای یک نقش، به کاربران آن نقش امکان حذف یک منبع را می دهد.
  • افزودن تقویم : فعالسازی این گزینه برای یک نقش، به کاربران آن نقش امکان اضافه کردن تقویم به یک منبع را می دهد.

پس از اعمال تغییرات لازم برای ایجاد رویداد بر روی گزینه ی ذخیره کلیک کنید.

پس از اضافه کردن منابع، لیست منابع فعال در تب منابع قابل مشاهده می باشد. که با کلیک بر روی آیکون ()، گزینه هایی در اختیار شما قرار می گیرد که میتوانید از طریق آنها تنظیمات مربوط به یک منبع را انجام دهید.

  • ویرایش: با انتخاب گزینه ی ویرایش کنید ، وارد صفحه ی ویرایش منبع مربوطه می شوید که می توانید فیلدهای مربوط به منبع را تغییر دهید.
  • اجازه های دسترسی : در این قسمت می توانید مجوزهای مربوط به منبع را برای تمام نقش ها مطابق آنچه در قسمت قبلی گفته شد تعیین کنید.
  • مشاهده تقویم ها: در این قسمت لیست تقویم های مربوط به منبع قابل مشاهده می باشد که با کلیک بر روی گزینه ی اضافه کردن تقویم می توانید مطابق آنچه در بخش ‏1 گفته شد یک تقویم جدید برای منبع ایجاد کنید.
  • حذف: از این گزینه برای حذف منبع می توانید استفاده کنید.

این نکته لازم بذکر است در تب منابع، می توانید جست وجوی پیشرفته انجام دهید. همانطور که در ‏شکل 26 نشان داده شده است با کلیک بر روی آیکون ()، گزینه هایی در اختیار شما قرار می گیرد که طبق آن ها می توانید جست وجوی میان منابع را بهینه کنید.

 

شکل26.  جست وجوی پیشرفته

00
قبلی