آموزش لایفری 7

اضافه ­کردن تقویم جدید

به پورتلت تقویم، میتوان تقویم جدید را اضافه کرد. برای اضافه کردن تقویم شخصی از قسمت تقویم من، برروی آیکون () کلیک کرده و سپس گزینه ی اضافه کردن تقویم را انتخاب کنید. یک پنجره ی pop up  مطابق ‏شکل11 برای وارد کردن اطلاعات تقویم جدید، باز میشود که در ‏شکل11هریک از فیلدهای آن توضیح داده شده است.

 

شکل11. نحوه ی ایجاد یک تقویم جدید

و به همین صورت که در ‏شکل11 توضیح داده شد از مسیر زیر می توانید یک تقویم جدید که متعلق به سایت جاری است را ایجاد کنید.

اضافه کردن تقویم →تقویم های من  (  ) → تب تقویم 

پس از اضافه کردن تقویم، لیست تقویم های مربوط به هر قسمت  مطابق ‏شکل12 در آن قسمت نمایش داده می شود.

 

شکل12. لیست تقویم های اضافه شده

با انتخاب گزینه ی مدیریت تقویم که بعد از اضافه کردن تقویم است وارد صفحه ای مطابق ‏شکل 13 می شوید که لیستی از تقویم ها وجود دارد و با کلیک بر روی آیکون ()، گزینه هایی در اختیار شما قرار می گیرد که از طریق آنها می توانید تقویم ها را مدیریت کنید.

 

شکل13. پنل مدیریت تقویم ها

ویرایش : با انتخاب گزینه  ی ویرایش، وارد صفحه ی ویرایش تقویم مربوطه می شوید که این صفحه شامل دو تب میباشد تب عمومی ، شامل فیلدهای تقویم، که میتوانید تغییرات لازم را اعمال کنید. و تب الگوهای اطلاع رسانی ، که در این تب می توان الگوهای ایمیل های یادآوری و دعوت را سفارشی کرد. برای سفارشی کردن الگوهای ایمیل های دعوتنامه، از تب دعوت از ایمیل مطابق ‏شکل 14 استفاده کنید. که در ادامه فیلدهای آن را توضیح خواهیم داد.

 

شکل14. دعوت از ایمیل

  • از نام : نام فرستنده ی ایمیل
  • از آدرس : آدرس فرستنده ی ایمیل
  • موضوع: موضوع ایمیل
  • متن : بدنه ی ایمیل

تعریف عبارت ها: در این قسمت چندین متغیر تعریف شده است که از آن آنها میتوانید در ایمیلی که میخواهید ارسال کنید استفاده کنید.

[$EVENT_LOCATION$]

مکانی که رویداد در آن اتفاق می افتد.

[$EVENT_START_DATE$]

تاریخ شروع رویداد

[$EVENT_TITLE$]

عنوان رویداد

[$EVENT_URL$]

آدرس URL رویداد

[$FROM_ADDRESS$]

آدرس فرستنده ی ایمیل

[$FROM_NAME$]

نام فرستنده ی ایمیل

[$PORTAL_URL$]

آدرس URL پورتال

[$TO_ADDRESS$]

آدرس گیرنده ی ایمیل

[$TO_NAME$]

نام گیرنده ی ایمیل

برای سفارشی سازی ایمیل یادآوری از تب یادآوری ایمیل اقدام کنید. فیلدهای این تب مشابه تب دعوت از ایمیل میباشد.

برای پاسخ گویی به ایمیل های دعوت نامه، هنگام دیدن یک ایمیل در پورتلت تقویم بر روی یکی از سه گزینه ی پذیرفتن برای پذیرش دعوت، نپذیرفتن برای رد دعوت یا شاید در صورت معلوم نبودن شرایط پذیرش یا رد دعوت، کلیک کنید. به طور پیش فرض ایمیل دعوت شامل لینکی به رویداد موردنظر میباشد که از طریق آن کاربران میتواند به رویداد دسترسی پیدا کنند و به آن پاسخ دهند.


Export/Import: پورتلت تقویم امکان Export گرفتن از تقویم ها در قالب فایل هایی با پسوند .ics و همچنین Import کردن رویدادها در قالب فایل های .ics درون یک تقویم را فراهم آورده است. ICS یک قالب جهانی برای فایل¬های تقویم است که امکان اشتراک گذاری و انتشار اطلاعات تقویم ها را در ایمیل و وب را فراهم می آورد.
 

اجازه های دسترسی : در این قسمت می توان برای نقش های دسترسی ها را تنظیم کرد که در ادامه هریک از این دسترسی ها به طور مختصر توضیح داده شده است.

  •  به روز رسانی: با انتخاب این گزینه برای یک نقش، امکان بروزرسانی تقویم برای آن نقش وجود خواهد داشت.
  •  مشاهده جزئیات رویداد: با انتخاب این گزینه برای یک نقش، امکان دیدن جزئیات رویدادهای مربوط به تقویم، برای آن نقش وجود خواهد داشت.
  •  مجوزها: اجازه ی دیدن و تغییر مجوزها، به نقش موردنظر داده شود.
  •   مدیریت رویدادها : با انتخاب این گزینه برای یک نقش، امکان مدیریت رویدادهای مربوط به تقویم، برای آن نقش وجود خواهد داشت.
  • حذف : اجازه ی حذف تقویم ، به نقش موردنظر داده شود.
  • مشاهده : اجازه ی دیدن تقویم، به نقش موردنظر داده شود.

حذف : با استفاده از این گزینه می توان تقویم مربوطه را حذف کرد.

00
قبلی