آموزش لایفری 7

 دسترسی به بخش مدیریت ساختار‌ها

ابتدا از بخش محتوا از پنل مدیریت سایت، محتوای سایت را انتخاب نمایید. سپس  دومین تب از قسمت بالای ‌صفحه  که ساختارها نام دارد را انتخاب نمایید.

 

شکل ‏1 1-از مسیر مشخص شده در تصویر می‌توانید بخش ساختارها را انتخاب نمایید.

سپس از پنجره باز شده شما می‌توانید در آن ساختار‌های از پیش تعریف شده در محدوده جاری را مشاهده نمایید. این روش، یکی از راه‌های دسترسی به بخش مدیریت ساختار‌ها در بخش  محتوا می‌باشد. 

 

شکل ‏1 2-رابط کاربری بخش مدیریت ساختار‌ها

 نکته : توجه داشته باشید در صورتی که در حالت global scope ساختاری‌ را ایجاد نمایید در تمامی سایت‌ها قابل دسترسی می‌باشد.


 با کلیک بر آیکون () می‌توانید ساختار‌های موجود را حذف یا ویرایش کنید، قالب‌های مربوط به ساختار‌ها را مدیریت نمایید، یک ساختار را کپی کنید، سطح دسترسی مربوط به آن‌ها را مشخص کنید و با کلیک بر آیکون (  ) یک ساختار جدید ایجاد نمایید. کپی کردن یک ساختار به شما کمک می‌کند، زمانی که شما به یک ساختار محتوای وب مشابه یکی از ساختار‌های موجود نیاز دارید، نیازی به ایجاد آن ساختار از اول نیست بلکه می‌توانید از همان ساختار قبلی استفاده نمایید و آن‌را ویرایش کنید. هنگامی که یک ساختار را کپی می‌کنید لایفری یک شناسه‌ی جدید به آن اختصاص می‌دهد اما سایرخصوصیات المان‌های موجود در ساختار کپی شده از جمله نام انتخابی برای المان‌ها با نمونه‌ی اصلی یکسان است. بهتر است برای جلوگیری از اشتباه، نام المان‌های ساختار کپی شده را متفاوت با نام ساختار اصلی ویرایش کنیم. هنگامی که یک ساختار را کپی می‌کنید شما باید مشخص کنید که آیا همه‌ی جزئیات قالب‌ها کپی شود ویا لیستی از قالب‌های مربوط به ساختار کپی شود.

برای اطلاعات بیشتر از جزئیات قالب‌ها و لیست قالب‌ها به بخش Using Web Forms and Dynamic Data Lists مراجعه نمایید.

در صورتی که پیش ‌از ایجاد مقالات محتوای وب، ساختار مربوط به آن‌ها را ایجاد نمایید، با مراجعه به بخش محتوای سایت به منظور ایجاد یک مقاله‌ی جدید و کلیک بر آیکون  می‌توانید لیست ساختار‌ها را مشاهده و ساختار از پیش ایجاد شده را برای ایجاد مقاله انتخاب نمایید.
 راه دیگر برای دسترسی به رابط کاربری مدیریت ساختار‌ها مراجعه به بخش محتوا از پنل مدیریت سایت و سپس محتوای سایت و کلیک بر روی (  ) و انتخاب Basic Web Content برای ایجاد محتوای جدید می‌باشد، که در این صورت به جای ایجاد ساختار قبل از ایجاد محتوا، در هنگام ایجاد محتوا به صورت مستقیم می‌توانید ساختار دلخواهتان را ایجاد نمایید. برای دسترسی به رابط کاربری مربوط به مدیریت ساختار‌ها از این بخش، بر بروی بخش ساختار و قالب کلیک کنید تا گزینه‌های مربوط به این بخش ظاهر گردد، سپس بر روی دکمه‌ی انتخاب در این بخش کلیک کنید تا رابط کاربری بخش مدیریت ساختار‌ها ظاهر شود.
 توجه داشته باشد که ساختار Basic Web Content و قالب مربوط به آن به صورت پیش‌فرض در بخش ساختارها و قالب ها انتخاب شده است . در صورتی که به مقالات قالب و ساختاری اختصاص ندهید، به صورت خودکار از Basic Web Content استفاده خواهد شد.

 

شکل ‏1 3- در بخش ساختارها و قالب ها  در رابط کاربری محتوای جدید بر انتخاب  کلیک کنید تا به بخش مدیریت ساختار‌ها دسترسی پیدا کنید.

00
قبلی