آموزش لایفری 7

استفاده از پورتال لایفری به عنوان یک پلتفرم مشترک

پورتال لایفری مجموعه ای از برنامه های مشترک را شامل می شود که همه آنها با هم ادغام شده اند. این برنامه ها از برنامه های تولیدی شخصی مانند تقویم و ایمیل تا برنامه های اجتماعی مانند تالار گفتگو، وبلاگ ها و ویکی ها متغیر است.

تصویر1ـ تالار گفتگوی پرتال لایفری: تمام قابلیت های یک انجمن گفتگو را دارد به اضافه این مزیت که با مابقی سیستم نیز یکپارچه شده است.

این یک مجموعه از برنامه های یکپارچه با تمام ویژگی های مشابه با برنامه های کاربردی مستقل است. به عنوان مثال، تالار گفتگوی پرتال لایفری شامل دسته بندی ها و زیرشاخه ها، امکان ایجاد گفتگوهای متعدد، Captcha، خوراک RSS، اطلاع رسانی ایمیل، ارسال از طریق ایمیل و موارد دیگر است. البته فراتر از این، برنامه ها با مابقی چارچوب پرتال لایفری یکپارچه شده اند. کاربران وارد سیستم می شوند و پورفایل هایشان به طور خودکار توسط تالارهای گفتگو و سایر برنامه های مشترک، استفاده می شوند. و همانگونه که بعدا مشاهده خواهید کرد، قابلیت هایی در برنامه ها هستند که شما می توانید به نرم افزارهای خود اضافه کنید مانند ارائه نظرات. البته برای این کار شما نیازی به کدنویسی ندارید. 

یکی از ویژگی های مهم برنامه های مشترک - و همچنین محتوای وب و اسناد - سطل زباله است. اگر کاربران محتوایی را که بعداً باید بازیابی شود را حذف کنند، لازم نیست که آن را در نسخه پشتیبان خود پیدا کنند: در سطل زباله است.

تصویر2ـ سطل بازیافت می تواند هر نوع محتوا را در خود نگه دارد.

برنامه های مشارکتی مجموعه پرتال لایفری شامل یک وبلاگ ( که با ویژگی تجمع وبلاگ تکمیل شده و می توان ورودی وبلاگ را در یک مکان منتشر کرد)، تالار گفتگو، یک ویکی، یک پایگاه دانش که شما می توانید برای انتشار مقالات از آن استفاده کنید، نمایش فعالیت ها، و برنامه های تولیدی شخصی مانند تقویم.

پرتال لایفری شامل آنچه که شما برای فراهم کردن امکان همکاری کاربران احتیاج دارید، می شود. در مرحله بعد، شما خواهید دید چگونه پلتفرم پرتال لایفری از توسعه دهندگان سود می برد.

00
قبلی