آموزش لایفری 7

نحوه استفاده از قالب سایت

تصور کنید می‌خواهید سه سایت با نام‌های مهندسی، بازاریابی و امور حقوقی داشته باشید و نیاز دارید آن‌ها را خصوصی تعریف کنید تا تنها اعضای سایت مجوز دیدن آن‌ را داشته باشند. برای این کار شما می‌توانید هر سایت را به طور مجزا ایجاد کنید، اما بهتر آنست که برای کم‌تر کردن زحمت خود، از موضوع قالب سایت کمک بگیرید.


در ابتدا قالب سایت خودتان را بسازید. برای این کار از مسیر منوی کنترل ، سپس انتخاب سایت ، گزینه قالب سایت را انتخاب کنید و در پنجره بازشده از طریق گزینه (  )  فرم ایجاد قالب سایت را باز کنید.

 

شکل ‏2-1- فرم ایجاد قالب سایت که با توجه به توضیحات در شکل آن‌ را پر می‌کنیم.

با پر کردن فیلد‌های این فرم و انتخاب دکمه ذخیره ،  سایت قالب شما ساخته می‌شود و این سایت بلافاصله در حالت انتخاب در منوی سمت چپ صفحه دیده می‌شود؛ به این معنا که می‌توانید به تعریف صفحه و موارد دیگر در آن بپردازید. مثلا در این مثال شما می‌خواهید که قالب سایت شما دارای چهار صفحه باشد؛ صفحه خانه که میخواهید حاوی ویجت های تقویم و فعالیت ها باشد؛ صفحه داکیومنت که حاوی ویجت های مستندات و چندرسانه ای ، صفحه ویکی حاوی ویجت wiki و برچسب ها و صفحه اعلانات که حاوی ویجت های برچسب و تالار گفتگو باشد.


پس از آن قالب سایت که ساختید استفاده کنید تا سه سایتی را که می‌خواستید طراحی کنید. برای این کار از قسمت منوی کنترل ، گزینه سایت ها  و پس از آن نیز سایت ها را انتخاب کنید. در ادامه از طریق دکمه (  ) نام قالب سایت خود را یافته و انتخاب کنید. در فرمی که پس از آن نمایش داده می‌شود نام سایت خود را مهندسی بگذارید و نوع عضویت  آن را خصوصی بگذارید. در نظر داشته باشید که نام این سایت در اپلیکیشن My Sites آورده نمی‌شود و به این ترتیب کاربران معمولی تعریف شده پورتال، از وجود این سایت اطلاعی نخواهند داشت و تنها راه عضو شدن افراد در این سایت‌ به منظور مشاهده آن، آنست که از جانب ادمین سایت، دعوت‌نامه ای را دریافت کنند.

 

 

 شکل ‏2-2- پس از آنکه قالب سایت خود را ساختید، برای استفاده از آن، ازقسمت ایجاد سایت، نام آن را انتخاب نموده تا فرم فوق به شما نشان داده شود. پس از آن اطلاعات فیلدهای فرم را مطابق با موارد گفته شده تکمیل کنید.

در ادامه تکمیل مثالی که در آغاز کار آوردیم، دو سایت دیگر شامل بازاریابی و امور حقوقی را نیز بر طبق همین الگو ایجاد می‌کنیم. به این ترتیب هرکدام از بخش‌های شرکت، صاحب سایتی منحصر برای خود می‌گردند که در این سایت‌ها اپلیکیشن‌های اولیه که مورد نیاز آنهاست به طور پیش فرض قرار گرفته است. در ادامه ادمین‌های سایت می‌توانند صفحات، محتوا و یا اپلیکیشن‌هایی را به سایت اضافه کنند.

ضمايم
00
قبلی