-

مدیریت سایت 

کلیاتی از سایت
یک سایت مجموعه‌ای از صفحات است. پورتال لایفری تمام ابزارهای ساخت سایت برای داشتن یک مدیریت عالی روی سایت را فراهم می‌کند. سایت‌های لایفری 3 نوع عضویت(Membership) را پشتیبانی می‌کنند:

 1. باز(Open) : کاربران می‌توانند در هر زمانی از طریق دکمه () به سایت دسترسی داشته و نیز میتوانند به آسانی عضوی از سایت شوند.
 2. محدود(Restricted) : کاربران می‌توانند تقاضای عضویت دهند، اما ادمین سایت باید تقاضای عضو شدن آنها را بپذیرد.
 3. خصوصی(Private) : سایت‌ها از طریق () قابل نمایش نیستند وکاربران امکان مشاهده و یا تقاضا دادن برای عضویت را ندارند؛ بلکه تنها ادمین به شکل دستی می‌تواند کاربران را به عنوان اعضای سایت انتخاب کند.

 

شکل 1-1- نحوه تقاضا دادن برای عضو شدن در سایت‌های باز و محدود 

 

شما می‌توانید نقش‌های متفاوتی به اعضای مختلف سایت بدهید و برای هر نقشی در قسمت مجوز(Permission)، سطح دسترسی‌های موردنظر را اعمال کنید. مسیر دستیابی به Permission به شکل زیر است:

کاربرها و سازمان ها → کاربران → منوی کنترل 

پنل مدیریت هر سایت دارای قسمت‌های ساخت(bulid)، محتوا(Content)، دسته بندی(categorization) ،سطل زباله(RecycleBin)، اعضا(Members)، پیکربندی(Configuration)، انتشار(Publishing) و تجارت(commerce) می‌باشد.

 

شکل ‏1‑2- نمایی از منوی هر سایت در پورتال لایفری

 

سایت‌ها همانند سازمان ها می‌توانند سلسله مراتبی را داشته باشند. تفاوت بین سایت و سازمان در این است که سایت‌ها برای سازمان بندی صفحات، محتوا، داده اپلیکیشن‌ها و کاربران استفاده می‌شوند؛ در حالیکه سازمان ها برای گروه‌بندی کاربران استفاده می‌شوند.

به اشتراک گذاشتن محتوا برای سایت‌هایی که سلسله مراتب درستی برایشان تعریف شده باشد امکان‌پذیر است. به عنوان مثال یک سایت والد که حاوی داکیومنت x ای می‌باشد، می‌تواند آن را با sub site های خود به اشتراک بگذارد؛ فقط کافی است گزینه اشتراک محتوا(content sharing) را برای آن فعال کرده باشیم.

برای فعال سازی آن مسیر زیر را از قسمت منوی سایت دنبال کنید:

اشتراک محتوا → پیشرفته → تنظیمات سایت →پیکربندی

 

از جمله مواردی که قابل به اشتراک گذاشتن هستند عبارتند از :

 1.  ساختارهای محتوای وب و قالب ها 
 2.  دسته بندی ها 
 3.  قالب های کاربردی صفحه نمایش 

از طریق فایل portal.properties  و در قسمت پورتلت ادمین (Sites Admin Portlet) آن، میتوان به لیستی از ویژگی‌های قابل تنظیم پورتلت ادمین سایت دست یافت. مثلا ویژگی sites.content.sharing.with.children.enabled می‌تواند روی یکی از سه مقدار صفر، یک و یا دو تنظیم شود.

مفهوم صفر: غیر فعال کردن ویژگی اشتراک داده بین سایت‌ها و زیر‌سایت‌ها.

مفهوم یک : غیر فعال کردن اشتراک داده به طور پیش فرض همراه با اجازه دادن به ادمین سایت به منظور فعال کردن آن برای هر سایت.

مفهوم دو : فعال کردن اشتراک داده به طور پیش فرض همراه با اجازه دادن به ادمین سایت به منظور غیرفعال کردن آن برای هر سایت.

00

Child Articles (3)

 • اضافه کردن سایت‌ها

  سایت‌های پورتال لایفری دو دسته‌بندی برای صفحات دارند که شامل صفحات عمومی(public page) و صفحات خصوصی(private page) هستند. یک سایت می‌تواند شامل تنها صفحات عمومی و یا صفحات خصوصی و یا هر دو باشد....

 • انجام دادن تنظیمات سایت

  از قسمت پنل مدیریت سایت وارد پیکربندی آن شده و تنظیمات سایت را انتخاب کنید. در صفحه بازشده، 4تب اصلی میبینید.     شکل ‏4 1- نمایی از فرم تنظیمات سایت    در این فرم گزینه‌هایی را برای سازماندهی...

 • شخصی‌سازی سایت‌های شخصی

  به طور پیش فرض کاربران تازه ایجادشده در پورتال، دارای یک سایت شخصی برای خود می‌باشند و هرکاربر میتواند به عنوان یک ادمین سایت در سایت شخصی خود عمل کند. سایت‌های شخصی می‌تواند شخصی‌سازی شود اما بیش...